Projekt - aktywna tablica

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA W RAMACH PROJEKTU „AKTYWNA TABLICA”

W dniu 05.03.2018 roku w Szkole Podstawowej przy ul. Wałeckiej w Czaplinku odbyło się spotkanie mające na celu utworzenie sieci współpracy między szkołami uczestniczącymi w projekcie „Aktywna Tablica”.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele:

- Szkoła Podstawowa w Czaplinku

- Szkoła Podstawowa w Broczynie

- Szkoła Podstawowa w Wierzchowie.

Każdą ze szkół reprezentowali szkolni koordynatorzy projektu „Aktywna Tablica” oraz użytkownicy tablic interaktywnych.

Pierwsza część spotkania miała charakter organizacyjny i zapoznawczy.

W trakcie tej części uczestnicy projektu wymienili się doświadczeniami w pracy z tablicami interaktywnymi. Nauczyciele ze szkoły w Czaplinku przygotowali listę z adresami stron internetowych, z których czerpią materiały edukacyjne wykorzystywane w pracy z tablicą interaktywną. Na liście znalazły się zarówno adresy stron oferujących gotowe materiały dydaktyczne dla poszczególnych przedmiotów, jak i odsyłacze do narzędzi internetowych pomagających tworzyć np. gry interaktywne, plakaty multimedialne, mapy pojęć itp.

W dalszej części spotkania jego uczestnicy postanowili, iż wymianę wzajemnych doświadczeń oraz dzielenie się dobrymi praktykami będą realizować poprzez umieszczanie materiałów edukacyjnych na wirtualnym dysku przypisanym do konta Google założonego dla realizacji celów projektu „Aktywna Tablica”.

Uczestnicy spotkania ustalili również jednolity sposób dokumentowania lekcji otwartych przeprowadzanych w ramach sieci współpracy.

Na zakończenie pierwszej części spotkania ustalono terminy następnych spotkań:

- w Szkole Podstawowej w Broczynie między 9-13.04.2018 r.

- w Szkole Podstawowej w Wierzchowie między 7-11.05.2018 r.

W drugiej części spotkania jego uczestnicy obserwowali dwie lekcje otwarte przygotowane przez nauczycieli chemii i geografii. W trakcie tych pokazowych jednostek lekcyjnych wykorzystano różnorodne narzędzia przypisane do pracy z tablicą interaktywną. Po obserwacjach uczestnicy podzielili się spostrzeżeniami i na tym zakończono spotkanie.

Materiały fotograficzne i filmowe ze spotkania: link

• Szkoła Podstawowa w Wierzchowie
    Długa 26a