• Bal ósmoklasisty 2024

• „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina

na wszystkie sprawy pod niebem”.

9 lutego 2024 roku odbył się w naszej szkole Bal Ósmoklasisty. Jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w całym życiu szkolnym. Bal oficjalnie otworzyła pani dyrektor Joanna Skraba – Śliwka, która powitała zaproszonych gości oraz podziękowała nauczycielom oraz wychowawcom klasy 8 za wieloletnią pracę i opiekę nad uczniami.

Przygotowania do tego wieczoru rozpoczęły się już dawno temu. Uczniowie
            i wspierający ich rodzice oraz wychowawczyni – pani Magdalena Łuc, poświęcili wiele czasu, aby tradycyjnie odbywający się w budynku szkoły bal mógł na długo pozostać w pamięci i być trampoliną do zbliżających się egzaminów ósmoklasisty. Tego wieczoru hala sportowa naszej szkoły rozbłysnęła szczególnym światłem i przemieniła się w salę balową. Do jej blasku dostosowali się także główni aktorzy  – uczniowie klasy ósmej. Po słowach dyrektor szkoły: „poloneza czas zacząć…”- w balowych kreacjach i szykownych garniturach przy dźwiękach muzyki zatańczyli najbardziej godnie jak tylko potrafili, nasz taniec narodowy- Polonez. Gromkie brawa dowiodły, że Polonez w wykonaniu tegorocznych Ósmoklasistów na długo pozostanie w naszej pamięci.

Następnie przedstawiciele Absolwentów złożyli serdeczne podziękowania wszystkim gościom za ich obecność, bo to właśnie dzięki nim, ta chwila stała się jeszcze bardziej wyjątkowa. To niezwykłe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia nauczycieli i wychowawców, którzy przez te wszystkie lata nie tylko przekazywali uczniom wiedzę, ale również pomagali w ich rozwoju osobistym. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ciężką pracę, za trud, który włożyli w ich edukację i za to, że zawsze byli z nimi w trudnych chwilach. Podziękowali także swoim rodzicom, którzy byli dla nich największym wsparciem i motywacją przez te wszystkie lata- za ich miłość, wsparcie i poświęcenie, które sprawiły, że mogli dzisiaj świętować ten dzień razem.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, którą uświetnił pyszny tort, ufundowany przez Radę Rodziców.

Bal ósmoklasisty to nie tylko bal, ale również symboliczne pożegnanie z dotychczasowym życiem szkolnym. Przez ostatnie lata uczniowie wspólnie przemierzali tę samą drogę, ucząc się, rozwijając swoje zainteresowania i budując trwałe przyjaźnie. Bal ósmoklasisty to czas, aby razem świętowali i oddali hołd wspomnieniom, które na zawsze będą z nimi. To nie tylko tańce i dobra zabawa, ale również moment, w którym uczniowie patrzą w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Oznacza on dla nich początek nowego rozdziału w życiu. Wkrótce będą stawać przed nowymi wyzwaniami, podejmować nowe decyzje i realizować swoje marzenia. Niech ten bal będzie dla nich inspiracją i motywacją do dążenia do sukcesu.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Balu Absolwentów w imieniu uczniów i swoim jeszcze raz serdecznie dziękuję.​​

Wychowawczyni klasy 8

​​                    Magdalena Łuc

• Dzień Postaci z Bajek

• 31 stycznia 2024 roku obchodziliśmy długo wyczekiwany w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają rozpoznać zło.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wyruszyli do krainy bajek i przebrali się za ulubionych bohaterów. Na naszych korytarzach można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów: księżniczki, piratów, Czerwonego Kapturka, Minionka, Pana Kleksa, Królową Śniegu i wiele innych barwnych postaci. Uczniowie zaprezentowali  swoje stroje podczas uroczystości na hali sportowej. Był to dzień kolorowy i wesoły! Uczniowie w nietypowym zestawieniu- w zespołach dwuklasowych- klasa młodsza (1-4) i starsza (5-8) uczestniczyli w konkursach i quizach. Rozpoznawali tytuły bajek, trafnie segregowali bajkowe rekwizyty, układali puzzle, odgadywali piosenki z bajek. Na chwilę mogli się zmienić w Kopciuszka, oddzielając ziarenka grochu od ryżu, a także w rybaka łowiącego złote rybki. Uczniowie sprawnie wykonywali polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Święto to było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów szkoły. Jego celem było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne w naszym życiu są bajki. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości. Bajkowe przedpołudnie dało wszystkim wiele optymizmu i radości, a uśmiech na twarzach uczniów był tego najlepszym dowodem.

Magdalena Łuc