Nawigacja

 • Let`s sing Christmas songs II

  Let`s sing Christmas songs II
 • OGŁOSZENIE

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wierzchowie informuje o możliwości skorzystania przez osoby dorosłe oraz dzieci z usług psychologa o specjalizacji: psychologia zdrowia i kliniczna.

  Psycholog będzie przyjmował w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzchowie – pokój nr 13 w godz. do 13.00 – 16.00.

   

  Terminy przyjęć w 2019 r.

   

  • 16.01.2019r. (środa)
  • 30.01.2019r. (środa)

   

  • 13.02.2019r. (środa)
  • 27.02.2019r. (środa)

   

  • 13.03.2019r. (środa)
  • 27.03.2019r. (środa)

   

  • 10.04.2019r. (środa)
  • 24.04.2019r. (środa)

   

  • 08.05.2019r. (środa)
  • 22.05.2019r. (środa)

   

  • 05.06.2019r. (środa)
  • 19.06.2019r. (środa)

   

 • Wspólne kolędowanie

  Wspólne kolędowanie

  W naszej szkole, 21.12.2018r. odbyło się przedstawienie pt. "Wieczór Wigilijny" przygotowane przez p. Marzenę Czepkowską. Uczniowie poprzez wiersze i opowiadania przedstawili nam tradycję związaną ze świętami Bożego Narodzenia, a także przypomnieli o więzi rodzinnej, która łączy wszystkich w tym szczególnym czasie. Po przedstawieniu, odbyło się wspólne kolędowanie. Na zakończenie Dyrekcja - p. Joanna Skraba-Śliwka i p. Mariusz Moga wraz wikariuszem naszej parafii ks. Piotrem Strzelczykiem CR złożyli wszystkim życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, a także przypomnieli o bezpieczeństwie w czasie wolnym. 

  Marzena Czepkowska

  zdjęcia

 • Spotkanie profilaktyczne

  Spotkanie profilaktyczne

  W dniu 14 grudnia 2018 r. już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu profilaktycznym  z panem Jackiem Musiatowiczem i jego synem Michałem, którzy przyjechali do nas aż z Radzynia Podlaskiego. To już kolejne spotkanie zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

              Jacek Musiatowicz – to laureat nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku, laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. To poeta, piosenkarz, muzyk. Michał Musiatowicz –  niezwykle utalentowany młody gitarzysta, uczestnik 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Myzyka”, podczas którego zaprezentował swój talent gry na gitarze.

   I tym razem, tak jak poprzednio, program słowno-muzyczny wzbudził duże zainteresowanie uczniów naszej szkoły. Jego celem było kształtowanie właściwego stosunku do otaczającego nas świata, określenie systemu wartości w kształtowaniu osobowości, nauka kreowania właściwych stosunków międzyludzkich oraz właściwych postaw życiowych, dobrych decyzji i wyborów moralnych, asertywnego mówienia „nie”, a także pomoc w budowaniu wiary we własną wartość i godność.

  Ponadto Pan Jacek przestrzegał i ukazywał negatywne konsekwencje wejścia na drogę uzależnienia. W interesujący sposób pokazał młodzieży w jaki sposób różnego rodzaju uzależnienia  (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi. Nie zabrakło humorystycznych akcentów. Mówił o swoich doświadczeniach, gdy był uzależniony od narkotyków, zwracając szczególną uwagę na fakt, iż jeśli ktoś już raz wszedł na drogę uzależnienia, musi uważać i pracować nad sobą, żeby na tę drogę nie wrócić, a wymaga to ogromnego wysiłku.

  Tego typu spotkania są niezwykle ciekawe i cenne dla młodzieży, szczególny aplauz wzbudziła  gra p. Michała na gitarze elektrycznej, warto więc tę współpracę kontynuować.

  K. i Z. Mróz

  Galeria zdjęć

 • Konkurs „Książka to dopiero początek”

  Konkurs „Książka to dopiero początek”

             W dniu 13 grudnia 2018 roku szkoła zmieniła się we wspaniałe widowisko z udziałem Kubusia Puchatka, Pippi, Pinokia i innych postaci z bajek. Stało się to za sprawą finału konkursu skierowanego do uczniów klas IV – VI pt. „Książka to dopiero początek”. Uczniowie przygotowali plakaty promujące bibliotekę szkolną i czytelnictwo, uczestniczyli  w konkursie wiedzy o książce i bibliotece, oglądali bajki oraz prezentowali niezwykle ciekawe stroje bohaterów bajek. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły Joanna Skraba – Śliwka, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki Marta Łapińska oraz nauczycielka języka polskiego naszej szkoły Iwona Kleśta, miała bardzo trudne zadanie. Po trwających trzy godziny zmaganiach konkursowych wyłoniono zwycięzców. Okazali się nimi uczniowie klasy IVb, którzy wygrali nie tylko w klasyfikacji końcowej, ale także wykonali najładniejszy plakat o zaletach czytania książek, a Maciej Jędrzejczak  z tej samej klasy zajął pierwsze miejsce w konkurencji na strój postaci z bajki.

  Atrakcyjne nagrody którymi obdarowano zwycięzców pozyskała pani dyrektor Joanna – Skraba – Śliwka oraz ufundowała  BookBook Księgarnia Złocieniec.

  Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w to niezwykłe święto książki, czytelnictwa i biblioteki. Z pewnością był to dzień, który dla wielu uczniów stał się początkiem przygody z literaturą.

  Organizator konkursu

  Katarzyna Samulewska

  Galeria zdjęć

 • W dniu 10.12.2018 otrzymaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na wysokim poziomie.

  Na poziomie klas piątych udział w kraju brało 1871 uczestników najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie:

  1.Hubert Goszczyński 23 miejsce uczeń klasy Va

  2.Jakub Zjawiony 24 miejsce uczeń klasy Va

  3.Filip Beńko 39 miejsce uczeń klasy Va

  Na poziomie klas szóstych na 1504 uczestników najwyższe wyniki uzyskali:

  1.Szymon Łącki 31 miejsce

  2.Gabriela Suberlak 32 miejsce

  3.Julia Grzesiak 35 miejsce

  Na poziomie klas ósmych na 1897 uczestników najwyższe wyniki uzyskali:

  1.Mikołaj Kicka 27 miejsce uczeń klasy VIIIb

  2.Tomasz Kuca 27 miejsce uczeń klasy VIIIb

  3.Kamil Pałeczka 36 miejsce uczeń klasy VIIIa

  Wszystkim uczniom,którzy również brali udział w ogólnopolskim konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z językiem angielskim.

  Weronika Pietkiewicz

 • Mikołajkowe czytanie bajek w Przedszkolu w Wierzchowie

  Mikołajkowe czytanie bajek w Przedszkolu w Wierzchowie

  Już od października bieżącego roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, wzorem poprzednich lat, czytają bajki dzieciom z Przedszkola w Wierzchowie.

  Tym razem akcja młodzieży przybrała niecodzienny wymiar:  6 grudnia z okazji mikołajek do Przedszkola w Wierzchowie wyruszył Mikołaj i jego pomocnica ze Szkolnego Klubu Wolontariusza.

  To niezwykłe czytanie bajek przyniosło wiele uśmiechu i radości wśród przedszkolaków, ale było również ważnym doświadczeniem dla wolontariuszy z SKW.

  Magia zbliżających się świąt na dobre zagościła w szeregach Szkolnego Klubu Wolontariusza.

  Już niebawem rusza kolejna zabawa świąteczna  kierowana do uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz klas III oddziałów gimnazjalnych – Kalendarz Adwentowy 2018.

   

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  zdjęcia

 • Dziewczynki z naszej Szkoły brązowymi medalistkami Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju !

  Dziewczynki z naszej Szkoły brązowymi medalistkami Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju !

  Mrzeżyno. Sukcesem zakończył się udział reprezentantek Szkoły Podstawowej w Wierzchowie w Wojewódzkich Finałach Igrzysk Dzieci w unihokeju, które odbyły się w nadmorskim Mrzeżynie w dniu 6 grudnia 2018 roku. Był to bardzo trudny turniej dla naszej drużyny, ale uczciwie trzeba powiedzieć, że na własne życzenie. Na początku wyjaśnijmy zasady turnieju finałowego, do którego awans uzyskały dwie najlepsze drużyny ze swoich regionów, w sumie osiem zespołów. Drużyny te w drodze losowania zostają podzielone na dwie grupy, po cztery zespoły. Mecze toczą się w grupach systemem „Każdy z każdym”. Po meczach grupowych, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów turnieju, gdzie obowiązuje następujący klucz: 1 A -2 B i 1 B – 2 A. Zwycięzcy grają o złoty medal i pierwsze miejsce, przegrani grają o brązowy medal. Zespoły, które odpadają po meczach grupowych zajmują miejsca 5-8.

  Poniżej prezentujemy wyniki naszych zawodniczek:

  SP Wierzchowo – SP Lejkowo 3:3

  SP Wierzchowo- SP Goleniów 1:4

  SP Wierzchowo – SP Szczecinek 3:1

  Półfinał:

  SP Wierzchowo- SP Trzebiatów 1:2

  Mecz o III miejsce:

  SP Wierzchowo- SP Kozielice 3:1

  Skład drużyny: Oliwia Barć- Martyna Kowalska, Agata Fedro, Maja Trela- Roksana Gołąb, Kinga Mazur- Natalia Beńko, Oliwia Wojtko, Klaudia Liszko, Zuzanna Górska, Amelia Borowczyk

  Trener Piotr Augustyniak: „nasza drużyna była bardzo dobrze przygotowana do turnieju, jedynym mankamentem była wielkość boiska w Mrzeżynie, ponieważ jest znacznie większe od naszego i tego się obawiałem. Niepotrzebnie po pierwszym meczu wkradła się nerwowość w nasze szeregi, ale poniekąd sam jestem temu winien, bo zgubiło mnie dążenie do perfekcji w grze, co przyniosło odwrotny skutek. Jestem dumny, że moje zawodniczki pokazały charakter i cieszę się bardzo z tego medalu. Jest to nasz trzeci brązowy medal w tych rozgrywkach (2014, 2015). Wcześniej nasze drużyny zdobywały złoto (2004, 2006, 2010, 2016), pamiętajmy jednak, że po reformie oświaty wcześniej nazywały się te zawody Igrzyskami Młodzieży Szkolnej (dzisiaj jest to zarezerwowane dla klas VII-III gimnazjum), a teraz Igrzyskami Dzieci, ale to wciąż ta sama kategoria. Pracuję ze wspaniałą grupą dziewczynek, które zrealizowały cel na ten rok oraz uzyskały prawo udziału w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci, które odbędą się w Elblągu. Była to nasza pierwsza medalowa szansa, a przed nami jeszcze dwie: 13.12 zagrają dziewczęta z klas VII-III gimnazjum, a 17.12. chłopcy również z klas VII-III gimnazjum. Obydwa turnieje finałowe odbędą się w Wierzchowie.

  więcej zdjęć

 • Konkurs „Bożonarodzeniowe dary lasu” organizowany przez Nadleśnictwo w Świerczynie

  Szczegóły konkursu w załączniku.

  Załącznik 1

 • Konkurs czytelniczy

  Konkurs czytelniczy

  Uwaga uczniowie klas 4-6.

  Poniżej zamieszczone zostały materiały na konkurs "Książka to dopiero początek".

  Historia książki

  Książka

  Biblioteka

  Historia książki

  Katarzyna Samulewska

 • Dziewczynki awansowały do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju!

  Dziewczynki awansowały do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w unihokeju!

  Wyniki eliminacji regionalnych:

  SP Stargard – SP Mirosławiec 2:1

  SP Zieleniewo – SP Wierzchowo 0:5

  SP Wierzchowo – SP Mirosławiec 1:0

  SP Stargard – SP Zieleniewo 4:0

  SP Mirosławiec – SP Zieleniewo 7:0

  SP Wierzchowo – SP Stargard 4:1

  Kolejność końcowa:

  1. SP Wierzchowo 6 pkt. 10:1 - awans

  2. SP Stargard 4 pkt. 7:5 - awans

  3. SP Mirosławiec 2 pkt. 8:3

  4. SP Zieleniewo 0 pkt. 0:16

  Skład drużyny z Wierzchowa: Oliwia Barć- Martyna Kowalska, Agata Fedro, Maja Trela- Roksana Gołąb, Kinga Mazur- Natalia Beńko, Oliwia Wojtko, Klaudia Liszko, Zuzanna Górska, Amelia Borowczyk

  Finały Wojewódzkie odbędą się w dniu 6 grudnia 2018 roku w Mrzeżynie.

  Trener Piotr Augustyniak: „dziewczynki w ładnym stylu zrealizowały cel, który założyliśmy sobie w obecnym roku szkolnym i wywalczyły awans do najlepszej ósemki województwa. Wiemy już,że finały odbędą się nad morzem, więc może na fali dopłyniemy do medalu. Turniej zapowiada się bardzo ciężko, ponieważ w grupie finałowej zameldują się bardzo dobre drużyny m.in. z Trzebiatowa i Goleniowa, a do tego tamta hala jest o wiele większa....ale z drugiej strony jaka to frajda grać z dobrymi zespołami i na dużej hali. Wierzę w nasze zawodniczki, bo zawsze zostawiają na boisku serducho i litry potu. Już się nie mogę doczekać tego finałowego turnieju...bo bardzo lubię oglądać grę mojego zespołu, ale także delektować się grą przeciwników. Zawsze można się czegoś nowego nauczyć. Po eliminacjach regionalnych, trzy nasze drużyny wywalczyły prawo do gry o medale”.

  Udział w turnieju był współfinansowany przez Urząd Gminy Wierzchowo w ramach zadania

  „ Unihokej polubisz- świata nie zgubisz”.

 • III miejsce chłopców w eliminacjach regionalnych Igrzysk Dzieci w unihokeju.

  III miejsce chłopców w eliminacjach regionalnych Igrzysk Dzieci w unihokeju.

  Wyniki:

  1. SP Wierzchowo – SP Tuczno 2:0

  2. SP Wierzchowo – SP Stargard 2:3

  3. SP Wierzchowo – SP Bierzwnik 0:3

  4. SP Wierzchowo – SP Łobez 4:0

  Kolejność końcowa:

  1. SP Bierzwnik – awans

  2. SP Stargard – awans

  3. SP Wierzchowo

  4. SP Tuczno

  5. SP Łobez

  Skład SP Wierzchowo: Jakub Mejer- Janek Michalski, Piotr Michalski, Kamil Strajk, Igor Ciołkowski, Paweł Płoński, Łukasz Łęski, Szymon Wyborski

  W eliminacjach powiatowych nasza drużyna pokonała SP Drawsko 13:0.

  Trener Piotr Augustyniak: „trochę szkoda tego meczu ze Stargardem, najpierw było prowadzenie 1:0, potem oni wyrównali, ale Paweł natychmiast skontrował ich na 2:1 i przyszło 15 sekund katastrofy. Popełniliśmy dwa błędy w ostatnich sekundach drugiej tercji i mimo wściekłych ataków w trzeciej , to nie zdołaliśmy doprowadzić nawet do remisu. Szkoda, bo przerwaliśmy złotą passę. Drużyna była prawie w całości złożona z uczniów klasy VI i tylko Szymon z klasy IV dołączył do chłopaków. Z tych zawodników systematycznie trenuje tylko jeden , pozostali uczą się podstaw unihokeja na lekcji i sporadycznie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych. To pierwsza taka sytuacja, która jasno pokazuje,że wszystkie sukcesy naszych uczniów było pokłosiem długoletniej i systematycznej pracy na treningach. Nie da się osiągnąć sukcesu robiąc coś od czasu do czasu. Uczniowie, którzy w roku ubiegłym zdobyli złoty medal Wojewódzkich Igrzysk Dzieci z powodzeniem reprezentują szkołę i klub w starszej kategorii. Nie robimy dramatu, skupiamy się wspólnie z uczniami na ich silnych stronach, cieszymy się ,że poznali siebie jak reagują w stresie startowym oraz rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół i to jest ten zysk z udziału w tych rozgrywkach.”

  Udział w zawodach był współfinansowany przez Urząd Gminy w Wierzchowie w ramach zadania „ Unihokej polubisz-świata nie zgubisz”.

 • Awans dziewcząt do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Awans dziewcząt do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Wyniki eliminacji regionalnych w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie:

  1. SP Suchań – SP Tuczno 1:1

  2. SP Wierzchowo – SP Bierzwnik 4:0 (gole: ( Brzoza S. 2, Darłak M. 1, Hrycaj M. 1)

  3. SP Dobra – SP Suchań 0:4

  4. SP Wierzchowo- SP Tuczno 5:1 ( gole: Darłak M. 3, Brzoza S. 1, Hrycaj M. 1)

  5. SP Dobra – SP Bierzwnik 1:1

  6. SP Suchań – SP Wierzchowo 1:4 (gole: Hrycaj M. 3, Kuca N. 1)

  7. SP Bierzwnik – SP Tuczno 1:0

  8. SP Dobra – SP Wierzchowo 0:8 ( gole: Hrycaj M. 4, Kuca N. 2, Darłak M. 1, Brzoza S. 1)

  9. SP Bierzwnik – SP Suchań 1:2

  10. SP Tuczno – SP Dobra 2:0

  Kolejność końcowa:

  1. SP Wierzchowo 12 pkt. 21:2 – awans

  2. SP Suchań 7 pkt. 8:6 – awans

  3. SP Tuczno 4 pkt. 4:7

  4. SP Bierzwnik 4 pkt. 3:7

  5. SP Dobra 1 pkt. 1:13

  Trener Piotr Augustyniak: „bardzo się cieszymy z awansu do najlepszej ósemki w województwie i z możliwości powalczenia o medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej regionalny przebiegał bardzo sprawnie, a na boisku dziewczęta walczyły twardo, ale z godnie z duchem „ fair play”. Drużyna czuła bardzo duże wsparcie całej społeczności uczniowskiej, która żywiołowo dopingowała ją podczas meczów. Składam duże podziękowania nauczycielom z naszej szkoły, że wygospodarowali czas i przychodzili wspierać nas ze swoimi klasami. Bardzo miło,że na trybunach pojawiają się najmłodsi uczniowie naszej szkoły i w ten sposób poznają nie tylko zasady gry, ale są częścią sportowych emocji panujących podczas takich turniejów. Życzę im,żeby w przyszłości mogli przeżywać je jako zawodnicy i zawodniczki”

  Skład SP Wierzchowo: Karolina Kołowska, Sara Brzoza, Ada Fedro, Natalia Kuca, Ewa Fedro, Małgosia Hrycaj, Maja Darłak, Kinga Hrycaj

 • Awans chłopców do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Awans chłopców do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Wyniki eliminacji regionalnych:

  1. SP Bierzwnik – SP Dobra 4:0

  2. SP Stargard – SP Tuczno 1:1

  3. SP Wierzchowo- SP Bierzwnik 2:0 ( gole M. Żegiestowski, M. Śliwczyński)

  4. SP Stargard – SP Dobra 4:1

  5. SP Wierzchowo – SP Tuczno 5:0 ( gole: F. Bodnar 2, K. Stefan 2, M.Żegiestowski 1)

  6. SP Bierzwnik – SP Stargard 5:0

  7. SP Tuczno- SP Dobra 3:1

  8. SP Wierzchowo- SP Stargard 4:0 (gole: K. Siciarek 2, K. Darłak 1, K. Iłowski 1)

  9. SP Tuczno- SP Bierzwnik 2:2

  10. SP Dobra – SP Wierzchowo 0:7 ( gole: K. Iłowski 2, M. Żegiestowski, F. Bodnar 1, K. Stefan 1, K.Siciarek 1)

  Tabela:

  1. SP Wierzchowo 12 pkt. 18:0 - awans

  2. SP Bierzwnik 7 pkt. 11:2 - awans

  3. SP Tuczno 4 pkt. 6:9

  4. SP Stargard 4 pkt. 5:11

  5. SP Dobra 0 pkt. 2:11

  Trener Piotr Augustyniak:”To był dla nas bardzo trudny turniej, ponieważ przeciwnicy zdecydowanie górowali nad nami warunkami fizycznymi, jednak w porę złapaliśmy właściwy rytm gry i zameldowaliśmy się wśród ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w województwie. Zdaję sobie sprawę,że będzie w nim niezmiernie trudno, bo jest to bardzo wyczerpujący turniej, gdyż w jednym dniu trzeba zagrać pięć meczów. Pocieszające jest to,że chłopcy, którzy rok temu wygrali złoto w klasach IV-VI, grając w kategorii wyższej zdobyli połowę goli, jakie strzeliła drużyna. Mamy jeszcze trochę czasu,żeby popracować nad taktyką i myślę, że będzie dobrze”

  Turniej było współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Wierzchowo w ramach zadania „ Unihokej polubisz- świata nie zgubisz”.

  więcej zdjęć

 • Czas zacząć rozgrywki Regionalnych Igrzysk Dzieci oraz Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Czas zacząć rozgrywki Regionalnych Igrzysk Dzieci oraz Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju!

  Ostatnie trzy miesiące roku kalendarzowego są bardzo intensywne dla zawodników reprezentujących naszą szkołę w rozgrywkach Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego z siedzibą w Szczecinie w dyscyplinie unihokej.

  Jako pierwsze swoje rozgrywki na szczeblu regionalnym rozpoczną dziewczęta w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-III G). W dniu 21.11.2018 w Wierzchowie spotka się pięć drużyn, który wyłonią uczestników Finałów Wojewódzkich. Początek turnieju o godzinie 10.00

  Dzień później, czyli 22.11.2018 również od godziny 10.00 swoje eliminacje rozpoczną chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl.VII- III G)

  W dniu 27.11.2018 do Bierzwnika walczyć o awans  w ramach Igrzysk Dzieci pojadą dziewczynki z klas V i VI.

  Natomiast 29.11.2018 również w Bierzwniku nasi chłopcy będą walczyli o awans do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

  Życzymy powodzenia i tradycyjnego połamania kija!

 • Konkurs matematyczny Alfik

  Konkurs matematyczny Alfik

  21.11.2018 roku 69-cioro uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskim  konkursie Alfik Matematyczny. Byli to uczniowie klas II – VIII sp oraz uczniowie klas III gimnazjalnych.

  Konkurs ten jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień matematycznych dzieci
  i młodzieży.

  Szkolnym koordynatorem Alfika Matematycznego była pani Katarzyna Roman, która nie mogła przeprowadzić konkursu z powodu choroby. W jej zastępstwie konkurs przygotowały i przeprowadziły: pani Anna Mroczek i pani Magdalena Mastalisz – Maciejewska.

  Wyniki konkursu wkrótce!

  więcej zdjęć

 • Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

  Dnia 21.11.2018 odbył się etap rejonowy konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego w Drawsku Pomorskim.

  Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy VIIIb:

  1.Mikołaj Kicka

  2.Tomasz Kuca

  Czekamy na wyniki.Chłopcom serdecznie gratulujemy i liczymy na wysokie wyniki.

   

  Weronika Pietkiewicz

 • Klasa III a „gimnazjalna” Unihokejowym Mistrzem Szkoły Podstawowej w Wierzchowie!

  Klasa III a „gimnazjalna” Unihokejowym Mistrzem Szkoły Podstawowej w Wierzchowie!

  W dniu 16.11.2018 roku został rozegrany w naszej szkole turniej unihokeja rangi Mistrzostw Szkoły. Zawody, które zaplanowano na godzinę 15.00 odbyły się z 40 minutowym poślizgiem z powodu awarii prądu, niemniej dzięki Panu Ryszardowi Kozłowskiemu, który jest naszym szkolnym konserwatorem mogliśmy ten turniej rozegrać. Z wiadomych przyczyn zmieniono formułę i zamiast „każdy z każdym” rozpoczęliśmy od losowania par półfinałowych, w wyniku którego otrzymaliśmy taki oto zestaw:

  1 półfinał VIII a – VII b

  2 półfinał  III a – VII a

  Wyniki meczów:

  1. VIII a – VII b  0:0

  rzuty karne: 2:3

  2. III a – VII b   2: 0

  Następnie w meczu o brązowy medal zmierzyły się drużyny, które doznały porażki w meczach półfinałowych:

  VIII a – VII b   2:1

  W meczu finałowym spotkali się zwycięzcy półfinałów:

  III a – VII b 1:0

  Kolejność końcowa:

  1. III a – Mistrz Szkoły na rok 2018/2019

  2. VII b

  3. VIII a

  4. VII a

  Skład Mistrzów: Olaf Reszta, Sara Brzoza, Maja Darłak, Jakub Darłak, Kacper Misiun, Tomasz Wojtczak, Cezary Kaczor, Piotr Rogala

  Gratulacje!

  Więcej zdjęć

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

        Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                           

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                                                                        Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                                                           Główny Inspektor Sanitarny

 • 100 książek na 100-lecie odzyskania niepodległości , czyli jak uczyć patriotyzmu przez literaturę

  100 książek na 100-lecie odzyskania niepodległości , czyli jak uczyć patriotyzmu przez literaturę

        Pod takim hasłem odbyły się w dniu 9 listopada 2018 roku obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, rodzice i licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Wierzchowo uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu.  Podczas uroczystej wieczornicy każda z klas przedstawiła efekty działań dotyczących książek zakupionych  do biblioteki szkolnej, w ramach realizacji projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytano fragmenty książek, prezentowano autorów, promowano czytelnictwo zarówno w tradycyjnej jak i nowoczesnej formie (audiobooki), a to wszystko w formie przedstawień, prezentacji multimedialnych, wystaw, quizów. Można było otrzymać  wykonane własnoręcznie    przez uczniów zakładki do książek i kupić kalendarze zachęcające do lektury "Mikołajka".

        Rocznicowy charakter uroczystości podkreśliła wystawa książek na temat walki Polaków o niepodległość i piękne kokardy narodowe przygotowane przez  Bibliotekę Publiczną im. I. Solarza w Wierzchowie. Z kolei członkowie Koła Kuglarskiego "Pozytywnie Zakręceni" uczcili urodziny Ojczyzny poprzez 100 minut żonglowania.

      Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ciast zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Przy dźwiękach utworów F. Chopina dyskutowano o wadze literatury w życiu narodu i wychowaniu przyszłych pokoleń Polaków.

       Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg uroczystości, a tym samym spowodowali, że mogliśmy być uczestnikami niezapomnianego  wydarzenia. Każdy z Was, nawet najmniejszym działaniem, wniósł swój indywidualny wkład w ogromne dzieło obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Jeszcze raz z całego serca dziękujmy.

  Katarzyna Samulewska

  Mariusz Moga

  Więcej zdjęć

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Wierzchowie
  Długa 26a
  78-530 Wierzchowo
 • (94)3618217

Galeria zdjęć