• Dzień Świętego Patryka

          • Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Irlandzkie święto, a mianowicie Dzień Świętego Patryka. Niezmiernie mi miło, że tak wiele uczniów i rodziców zaangażowało się w ten dzień. Klasy rozzieleniły się pod każdym względem - wyniki konkursu już niebawem. Niektóre przebrania przerosły nasze oczekiwania. Na zajęciach języka angielskiego poszerzaliśmy swoja wiedzę na temat kultury irlandzkiej. Podczas przerw można było zrobić sobie zdjęcia na przygotowanej ściance, co cieszyło się powodzeniem na górnym holu. Dzięki współpracy pracowników szkoły nawet na stołówce można było zjeść pyszna zielona zupę, za co serdecznie dziękujemy  Na długiej przerwie został rozegrany międzyszkolny Kahoot - ulubiona gra młodzieży. Największa wiedzę o Irlandii i świętym Patryku miał Adrian Włodarczyk z klasy 7b, goniła go Roksana Majerowska z klasy 6b, a listę zamknęła Alicja Nowocień z klasy 4. Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole. I jak to mówił Shrek - byliśmy szczęśliwi i było nam zielono.

            Daria Weremczuk

          • Uprzedź Zajączka – podaruj uśmiech

          • Ponad 70 kart wielkanocnych – to ponad 70 uśmiechów na twarzach chorych z
            Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie!
            Z takim pięknym wynikiem zakończyła się akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza „Uprzedź
            Zajączka – podaruj uśmiech”.
            14 marca br. w murach Naszej szkoły gościły funkcjonariuszki Zakładu Karnego w
            Wierzchowie – mjr Ewelina Mężydło i por. Emilia Zalewska. Panie funkcjonariuszki
            prowadzą w ZK w Wierzchowie warsztaty plastyczne w ramach resocjalizacji osadzonych,
            m.in. prowadzą akcję „Kartka W Kratkę” – polegającą na wykonywaniu kartek
            okolicznościowych metodą scrapbookingu, z wykorzystaniem maszyny tnąco – wytłaczającej
            do papieru.
            Na prośbę opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Anny Mroczek – pani Ewelina i
            pani Emilia przeprowadziły warsztaty plastyczne, w tym krótkie szkolenie z obsługi maszyny
            do scrapbookingu oraz metod tworzenia przepięknych kartek okolicznościowych. Podczas
            trzech godzin warsztatów uczniowie wykonywali kartki wielkanocne, według własnych
            pomysłów. Przygotowane kartki zostaną przesłane do Zachodniopomorskiego Centrum
            Onkologii w Szczecinie i – mamy nadzieję – rozpromienią choć na chwilę twarze pacjentów
            w trudnym dla nich czasie leczenia onkologicznego.
            Dziękujemy za owocną współpracę uczniom, Funkcjonariuszkom ZK w Wierzchowie oraz
            opiekunkom warsztatów szkolnych – p. Ewie Pałeczce i Annie Mroczek. To były naprawdę
            dobre i pełne zaangażowania chwile.

          • Bal ósmoklasisty 2024

          • „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina

            na wszystkie sprawy pod niebem”.

            9 lutego 2024 roku odbył się w naszej szkole Bal Ósmoklasisty. Jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w całym życiu szkolnym. Bal oficjalnie otworzyła pani dyrektor Joanna Skraba – Śliwka, która powitała zaproszonych gości oraz podziękowała nauczycielom oraz wychowawcom klasy 8 za wieloletnią pracę i opiekę nad uczniami.

            Przygotowania do tego wieczoru rozpoczęły się już dawno temu. Uczniowie
            i wspierający ich rodzice oraz wychowawczyni – pani Magdalena Łuc, poświęcili wiele czasu, aby tradycyjnie odbywający się w budynku szkoły bal mógł na długo pozostać w pamięci i być trampoliną do zbliżających się egzaminów ósmoklasisty. Tego wieczoru hala sportowa naszej szkoły rozbłysnęła szczególnym światłem i przemieniła się w salę balową. Do jej blasku dostosowali się także główni aktorzy  – uczniowie klasy ósmej. Po słowach dyrektor szkoły: „poloneza czas zacząć…”- w balowych kreacjach i szykownych garniturach przy dźwiękach muzyki zatańczyli najbardziej godnie jak tylko potrafili, nasz taniec narodowy- Polonez. Gromkie brawa dowiodły, że Polonez w wykonaniu tegorocznych Ósmoklasistów na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Następnie przedstawiciele Absolwentów złożyli serdeczne podziękowania wszystkim gościom za ich obecność, bo to właśnie dzięki nim, ta chwila stała się jeszcze bardziej wyjątkowa. To niezwykłe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia nauczycieli i wychowawców, którzy przez te wszystkie lata nie tylko przekazywali uczniom wiedzę, ale również pomagali w ich rozwoju osobistym. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ciężką pracę, za trud, który włożyli w ich edukację i za to, że zawsze byli z nimi w trudnych chwilach. Podziękowali także swoim rodzicom, którzy byli dla nich największym wsparciem i motywacją przez te wszystkie lata- za ich miłość, wsparcie i poświęcenie, które sprawiły, że mogli dzisiaj świętować ten dzień razem.

            Po oficjalnej części uroczystości uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, którą uświetnił pyszny tort, ufundowany przez Radę Rodziców.

             

            Bal ósmoklasisty to nie tylko bal, ale również symboliczne pożegnanie z dotychczasowym życiem szkolnym. Przez ostatnie lata uczniowie wspólnie przemierzali tę samą drogę, ucząc się, rozwijając swoje zainteresowania i budując trwałe przyjaźnie. Bal ósmoklasisty to czas, aby razem świętowali i oddali hołd wspomnieniom, które na zawsze będą z nimi. To nie tylko tańce i dobra zabawa, ale również moment, w którym uczniowie patrzą w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Oznacza on dla nich początek nowego rozdziału w życiu. Wkrótce będą stawać przed nowymi wyzwaniami, podejmować nowe decyzje i realizować swoje marzenia. Niech ten bal będzie dla nich inspiracją i motywacją do dążenia do sukcesu.

            Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Balu Absolwentów w imieniu uczniów i swoim jeszcze raz serdecznie dziękuję.​​

            Wychowawczyni klasy 8

            ​​                    Magdalena Łuc

            zdjęcia

          • Dzień Postaci z Bajek

          • 31 stycznia 2024 roku obchodziliśmy długo wyczekiwany w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają rozpoznać zło.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wyruszyli do krainy bajek i przebrali się za ulubionych bohaterów. Na naszych korytarzach można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów: księżniczki, piratów, Czerwonego Kapturka, Minionka, Pana Kleksa, Królową Śniegu i wiele innych barwnych postaci. Uczniowie zaprezentowali  swoje stroje podczas uroczystości na hali sportowej. Był to dzień kolorowy i wesoły! Uczniowie w nietypowym zestawieniu- w zespołach dwuklasowych- klasa młodsza (1-4) i starsza (5-8) uczestniczyli w konkursach i quizach. Rozpoznawali tytuły bajek, trafnie segregowali bajkowe rekwizyty, układali puzzle, odgadywali piosenki z bajek. Na chwilę mogli się zmienić w Kopciuszka, oddzielając ziarenka grochu od ryżu, a także w rybaka łowiącego złote rybki. Uczniowie sprawnie wykonywali polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

            Święto to było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów szkoły. Jego celem było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.  

            Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne w naszym życiu są bajki. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości. Bajkowe przedpołudnie dało wszystkim wiele optymizmu i radości, a uśmiech na twarzach uczniów był tego najlepszym dowodem.

                                                                                             Opiekun SU

                                                                                             Magdalena Łuc

            zdjęcia

          • WIELKI FINAŁ w małej Szkole…

          • 32 Finał WOŚP powoli przechodzi do historii, ale na pewno pozostanie na długo w pamięci niejednego mieszkańca gminy Wierzchowo oraz gości, którzy specjalnie do nas przyjechali z ościennych gmin powiatu drawskiego.

            Cudowne chwile, ciekawe stoiska, strefa zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych. A to jeszcze nie koniec.

            Uczniowie klasy 4 zaprezentowali nam piękny taniec z kolorowymi szarfami (w barwach naszej gminy), Hania i Maja dla Nas zaśpiewały, a Perfect Squad ze Złocieńca zagrzewał do dobrej zabawy swoim energicznym tańcem.

            Były licytacje, była też loteria fantowa. W tym roku ponownie z Nami zagrali strażacy z OSP Wierzchowo, a pierwszy raz gościliśmy u Nas cudownych funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Wierzchowie, którzy zorganizowali stoisko z rękodziełem wykonanym przez pracowników ZK Wierzchowo oraz przez osadzonych.

            Dobrą muzykę zapewniał nam lokalny zespół muzyczny DEBIUT, a przepyszne jedzenie zorganizowała dla nas Rada Rodziców, Sołectwo Żabin i niesamowite Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe – czyli Koło Gospodyń Wiejskich z Żabinka.

            Oprawę graficzną i filmową zawdzięczamy panu Krystianowi Kicce, który przygotował też Światełko do Nieba, będąc jednocześnie reporterem filmującym całe Nasze wydarzenie.

            Mieliśmy również NOWOŚĆ – stoisko DKMS, w którym pracowało 5 wolontariuszy. Efektem ich działań jest 17 osób, które zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. To potencjalnie 17 osób chorych na nowotwory krwi, którym w przyszłości można uratować życie! Mikołaj, Olaf, p. Agnieszka, p. Daria i p. Ania – to Wasza praca i dobre serca. Wszystkim, którzy tego dnia dokonali rejestracji w bazie DKMS bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy olbrzymiej satysfakcji z faktu przynależenia do zacnego grona potencjalnych dawców szpiku kostnego.

            DZIĘKUJEMY SERDECZNIE wszystkim pracusiom, którzy niczym mróweczki pracowali podczas organizacji 32 Finału WOŚP w Wierzchowie. Małym i dużym. Wspaniałym darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy tego dnia byli z Nami i uczestniczyli w Naszych licytacjach oraz w  imprezie finałowej.

            Szczególne podziękowania ślemy do wyjątkowej rodziny, która całym sercem zaangażowała się w organizację 32 Finału WOŚP w Wierzchowie – do państwa Agnieszki i Krystiana Kicków, a także do ich synów – Mikołaja i Mateusza. DZIĘKUJEMY!

            I na podsumowanie dodamy jeszcze jedno:

            WOŚP grała w Naszych sercach od dawna i grać będzie DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!

            Do zobaczenia za rok

            zdjęcia

          • JASEŁKA 2023

          • Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny- w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. To czas radości i wzajemnej życzliwości oraz poczucia wspólnoty. W takim właśnie duchu dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste Jasełka Bożonarodzeniowe „Przekażmy sobie Znak Pokoju” przygotowane przez uczniów szkoły i ich opiekunki, panie: Magdalenę Łuc, Darię Weremczuk, Ewę Zwierzyńską oraz Marzenę Czepkowską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywali swoje role do jasełek. Ku uciesze swoich rodziców, nauczycieli, znajomych i całej społeczności lokalnej, którzy to podczas przedstawienia pełnili rolę widzów, w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Uczniowie wprowadzili publiczność w radosną atmosferę zbliżających się wielkimi krokami Świąt. Występy wywołały u widzów masę oklasków, a przepiękne stroje i scenografia nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczystego i nastrojowego klimatu. Naszym małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Ich interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy i pastorałki, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

            Dzięki ogromnemu wsparciu wspaniałych rodziców, którym z całego serca dziękujemy, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców mogli zorganizować w tym czasie kiermasz pysznych domowych ciast, pierogów, krokietów oraz ozdób świątecznych.

            Zwieńczeniem spotkania było symboliczne przekazanie sobie Znaku Pokoju – wszyscy uczestnicy stworzyli ogromny krąg, mała artystka śpiewała pastorałkę „Przekażmy sobie znak pokoju…”, a z ręki do ręki wędrowała w tym czasie świeca z Betlejemskim Światełkiem Pokoju, dostarczonym do szkoły jak co roku przez Szkolny Klub Wolontariusza.  

            Spotkanie to było piękną okazją do przypomnienia wszystkim zgromadzonym idei Świąt Bożego Narodzenia i wspólnego kolędowania!

            Magdalena Łuc

             

            zdjęcia 

          • WYCIECZKA DO TEATRU

          • 8 grudnia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły, przede wszystkim klas 4, 6b, 7b, 7a oraz 8 wraz z opiekunkami: M.Łuc, D.Weremczuk, A.Mroczek, E.Pałeczką oraz M.Mastalisz-Maciejewską uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjno-rozrywkowej do teatru w Koszalinie. W koszalińskim Centrum Kultury uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Opowieść wigilijna”. Spektakl przygotowany został przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny.

            Tetiana Galitsyna to ukraińska artystka sztuki animacji piaskowej i malowania światłem. W 2013 została zaproszona do udziału w eliminacjach do programu Mam talent! odbywających się w Krakowie. Awansowała aż do finału rozgrywanego 30 listopada. Zdobyła w nim największą liczbę głosów telewidzów, dzięki czemu zwyciężyła, otrzymując w nagrodę czek o wartości 300 tys. . Połowę wygranej sumy przekazała na cele charytatywne, pomagając chorym dzieciom. Po zwycięstwie w programie wraz z rodziną przeniosła się do Warszawy, gdzie otworzyła „Galitsyna Art School”, pierwszą w Polsce szkołę malowania piaskiem. Równolegle ze szkołą prowadzi studio artystyczne „Galitsyna Art Group”, której podopieczni uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach talentów.

            Opowieść Wigilijna to jedna z najpopularniejszych historii o Świętach Bożego Narodzenia. W noc wigilijną wszystko może się wydarzyć. Pełna wzruszeń, romantyczna historia o głębokiej przemianie wewnętrznej głównego bohatera. Mieliśmy możliwość zobaczyć na żywo tą niezwykłą historię w całkiem nowej odsłonie - malowaną piaskiem oraz światłem, przy dźwiękach świątecznej muzyki. Wspaniały spektakl, bardzo ciekawa aranżacja, nieziemskie doznania wizualno-dźwiękowe, cudowni aktorzy oraz ich charakteryzacja. Opowieść dobrze nam znana w wielu wersjach, jednak w takim wykonaniu - to po prostu arcydzieło!!!

            Przeżyliśmy mnóstwo niezapomnianych emocji. Niepowtarzalna atmosfera i unikatowe doświadczenie na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów.

            Punktem drugim wycieczki była wizyta w centrum handlowym Forum, gdzie po pełnym wzruszeń spektaklu przyszedł czas na posiłek.

            Kolejny raz uczniowie wrócili do domów uśmiechnięci i zmęczeni po emocjonującym dniu.

            Magdalena Łuc

             

          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          • Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada po wielu latach przerwy w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie z klas IV-VIII mogli sobie wywróżyć podczas zabawy swoją bliższą i dalszą przyszłość. Każda klasa przygotowała na tę okazję poczęstunek w swojej sali lekcyjnej, m.in. ciasteczka i galaretki z wróżbą. Na szkolnym korytarzu do zabawy zachęcała fantastyczna muzyka przygotowana przez szkolnych Dj-ów. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z nagrodami przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli: np. karety, zoo, tańca „wygibańca” czy tańca z krzesłami. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i młodszych uczniów, ponieważ rozwijały wyobraźnię i pozwalały oderwać się od rzeczywistości. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy imprezy zatańczyli wspólnie Belgijkę. Ulubiona muzyka uczniów i wspaniałe kreacje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. Cieszymy się, że dyskoteka odbyła się bez zakłóceń i w tak miłej atmosferze. Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację Andrzejek, jak również opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas zabawy. Mamy nadzieję, że Andrzejki i andrzejkowe wróżby były dla wszystkich bardzo udane. Już teraz zapraszamy na kolejną dyskotekę- tym razem karnawałową, która odbędzie się w nowym roku.

            W imieniu Samorządu Uczniowskiego

            Magdalena Łuc

            zdjęcia 

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

          • 17.11.2023 społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach  XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – bezpłatnej akcji edukacyjnej prowadzonej w tym dniu na całym świecie.

            Tego dnia   sprawdzona została znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów naszej szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły. Łącznie do egzaminu przystąpiło około 150 osób. Dzień rozpoczął się od wylosowania przez chętne osoby działania bądź wyniku działania w zakresie tabliczki mnożenia do 100. Zabawa polegała na odnalezieniu się osób, które mają działanie i wynik do tego działania, następnie w/w osoby zgłaszały się do patroli egzaminacyjnych
            i otrzymywały w nagrodę cukierki. Na korytarzach szkolnych ustawione były patrole egzaminacyjne, do których w czasie przerw zgłaszały się osoby chętne uzyskać odznakę eksperta. Nasze patrole odwiedziły również uczniów z klas 3-8 i przeprowadziły wśród nich egzamin. Wielkie brawa kierujemy do ucznia klasy 2a, który zgłosił się na ochotnika i bardzo ładnie poradził sobie z zadaniami egzaminacyjnymi. Wśród naszej społeczności była jedna osoba – Pani Dyrektor, która zdawała egzamin zdalnie – obowiązki służbowe nie pozwoliły być w tym czasie na miejscu. Wszyscy uczniowie, którzy zdali egzamin od nauczycieli matematyki w nagrodę otrzymali plusy. Dziękujemy nauczycielom
            i  pracownikom szkoły, którzy pomimo swoich obowiązków znaleźli chwilkę, aby przystąpić do egzaminu. Było dużo zabawy, pozytywnych emocji
            i uśmiechu na twarzach. Uwaga, uwaga – za rok znów wyruszy patrol egzaminacyjny

            W  organizację tegorocznej akcji zaangażowani  byli wszyscy uczniowie
            z klasy 6 „b”, którym bardzo dziękuję za pełne zaangażowanie i wzorowe przeprowadzenie działań.

                                          Koordynator akcji pani Katarzyna Roman

            Link do zdjęć

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Już po raz kolejny 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem: 

            „ Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…” 

            Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi.

            Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana, witając wszystkich przy drzwiach wejściowych drobnym upominkiem. W strojach uczniów i pracowników szkoły można było dostrzec żółty akcent - symbolu radości i optymizmu. Dolny korytarz zamienił się w „Aleję Życzliwości” wypełnioną plakatami przygotowanymi przez klasy na temat serdeczności, przyjaźni i życzliwości oraz kartkami z życzeniami i dobrym słowem, którym każdy mógł się „poczęstować”. Na korytarzu pojawiło się „Jesienne Drzewko Życzliwych Dłoni”, przy którym widniało hasło: KOLEŻANKO, KOLEGO, NAPISZ COŚ MIŁEGO! Uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły mogli na nim odrysować swoje dłonie, a na odrysowanych dłoniach napisać miłe życzenia i pozdrowienia dla szkolnych kolegów oraz wszystkich odwiedzających nas osób.

            Również w „małej szkole” uczniowie klas 1-3 mogli liczyć na miłą niespodziankę i radosne chwile. Ich starsi koledzy przygotowali dla nich słodki poczęstunek, kartki z życzeniami oraz żółte balony – symbol życzliwości. Nie zabrakło również miłych słów i wielu uśmiechów tego dnia.

            Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości
            i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

            Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli "Dzień Życzliwości" upłynął w atmosferze uśmiechu i  dobrej zabawy. Wszystkim razem i każdemu z osobna dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w tym dniu. Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta. 

            Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza

             

            Zdjęcia

          • WARSZTATY EDUKACYJNE „Tworzenie słodyczy”

          • W dniu 15 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne dla uczniów klas 1-3. Warsztaty prowadzone były przez pracownię słodyczy „Karmelek” z Koszalina.

            Słodycze to jedna z przekąsek, po którą z chęcią sięgają nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. W asortymencie Pracowni Karmelek znaleźć można krówki hand made, karmelki, lizaki, gumy czy chałwy. Ich wyroby cukiernicze powstają z wysokiej jakości produktów, bez dodatków konserwantów. Jeżeli chcemy spróbować wysokiej jakości słodkich wyrobów, powinniśmy wybierać te ręcznie robione. Ręcznie robione krówki, karmelki, gumy, chałwy i lizaki wyróżniają się ciekawym wyglądem, a do tego niepowtarzalnym, naturalnym smakiem i aromatem, bowiem barwione są wyciągami z owoców i warzyw. Produkty te cechuje niepowtarzalność, bowiem nigdzie indziej nie znajdziemy dwóch takich samych łakoci.

            Nasi uczniowie biorąc dziś czynny udział w warsztatach – zdobywali wiedzę na temat procesu powstawania słodyczy oraz ich składników, dyskutowali z prowadzącymi na temat pochodzenia barwników spożywczych i aromatów wykorzystywanych w trakcie warsztatów. Po pokazie każdy uczestnik indywidualnie podchodził do stolika i robił swojego lizaka, a także mógł spróbować jeszcze „ciepłego” cukierka wytworzonego podczas warsztatów.

            Serdecznie dziękujemy Pracowni Karmelek za wspaniałe doświadczenie i miło spędzony czas. Czekamy na kolejne warsztaty – tym razem dla uczniów klas starszych.

            Edukacja połączona z zabawą to świetny sposób na urozmaicenie codziennych zajęć szkolnych.

            Magdalena Łuc

            Zdjęcia

          • Wizyta księdza biskupa

          • 13 listopada w naszej szkole swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz bp Krzysztof Zadarko w towarzystwie ks. proboszcza Dariusza Szczecińskiego i wikarego Hieronima Doering. W imieniu całej społeczności szkolnej naszych gości przywitała pani dyrektor Joanna Skraba - Śliwka.

            Uczniowie przywitali księdza bp pieśnią pt. "Barka" następnie przeczytali wiersze i złożyli życzenia.

            Swoje odwiedziny ksiądz Biskup zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

            Zdjęcia

          • „ BEZ WOLNOŚCI, TRUDNO ŻYĆ ……”

          • Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

            Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych - Listopadowym w 1830 roku i Styczniowym w 1863 roku, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia.

            Dnia 10 listopada 2023 roku uczciliśmy obchody kolejnej – 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, pamiętając, że po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapę świata. Celem uroczystości było zapoznanie uczniów z faktami historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz właściwych zachowań podczas uroczystości. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od udziału w akcji MEiN „Szkoła do hymnu” i uroczystego odśpiewania naszego hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego". W organizację dzisiejszej uroczystości zaangażowani zostali tym razem uczniowie klas młodszych. Śpiewali kolejno utwory patriotyczne przeplatane recytacją wierszy związanych z umiłowaniem ojczyzny, zagrzewających do walki, wspierających na duchu. Uczniowie mogli usłyszeć następujące wiersze i pieśni: „Jedenastego listopada”, „Modlitwa za ojczyznę”, „Ziemio rodzinna”, „Słowa ojczyste”, "Piechota”, „Biały krzyż”, „Nadzieja”, „Przybyli ułani", "Białe róże” oraz wiele innych. Klasa 4 przygotowała na ten dzień uroczysty taniec z flagami.

            Samorząd Uczniowski zorganizował również konkurs plastyczny dla klas pt. „Symbole Narodowe- Godło Rzeczypospolitej Polskiej”. Zwycięska klasa otrzymała oceny celujące z historii i plastyki. Dodatkową nagrodą były kosze ze słodyczami oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich klas. Godła były tak przepiękne, iż jury nie potrafiło wybrać zwycięskiej klasy. Decyzją jury cztery klasy zdobyły ex aequo 1 miejsce – klasa 1, 2b, 5b oraz 6a. Zwycięzcom i pozostałym klasom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

            W taki właśnie sposób, staraliśmy się przekazać naszą wdzięczność za to, że żyjemy i mieszkamy w wolnym kraju oraz zapewnić o naszej pamięci o tych, którzy o tą wolność walczyli.

            Serdeczne podziękowania za szczególne zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości składamy dla uczniów klasy 2a i 4 oraz ich wychowawczyń p. Ewy Zwierzyńskiej oraz Darii Weremczuk, a także dla rodziców za pomocną dłoń i czas poświęcony na przygotowanie dekoracji i strojów dla uczniów. Dziękujemy także Szkolnemu Klubowi Wolontariusza za przyłączenie się do akcji, pyszny poczęstunek i przepiękne kotyliony.

            Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            Opiekunowie

            Samorządu Uczniowskiego

            Magdalena Łuc

            Zbigniew Mróz

            Zdjęcia

          • 31 października – Dzień Muzyki

          • Muzyka jest wszechobecna w życiu człowieka. Już w okresie płodowym, przysłuchujemy się rytmowi serca matki. Większość ludzi śpiewając, czuje się lepiej.  Według lekarzy, jest to nie tylko kwestia poprawy samopoczucia. Śpiew wymusza prawidłowe oddychanie, komórki mózgowe są dotlenione, a mózg wysyła pozytywne bodźce do całego organizmu. Co więcej, słuchanie muzyki w towarzystwie pozwala na wspólne przeżywanie pozytywnych emocji, a zatem daje szansę na przełamanie barier nieśmiałości. To też fantastyczny sposób na rozładowanie napięcia oraz okazja do zabawy.

            Od jakiegoś czasu funkcjonuje powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Jest to oczywiście powiedzenie bardzo prawdziwe, ponieważ wiele osób się przekonało, iż tak jest.

            W dniu 31 października społeczność naszej szkoły również przekonała się o tym, iż MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani jak prawdziwi muzycy bądź przebrani za ulubionych wykonawców. Najkreatywniejsi uczniowie otrzymali nagrody za swoje stroje. Każdą lekcję rozpoczynaliśmy śpiewając lub słuchając wybranego przez klasę utworu muzycznego. Na długiej przerwie wszyscy chętni uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli na holu szkolnym BELGIJKĘ. Zabawa była tak fantastyczna, iż na jednym tańcu się nie skończyło.

            Muzyka jest prostym, tanim i łatwo osiągalnym lekiem, który może zdziałać cuda, a odpowiednio użytkowany na pewno nie zaszkodzi. I co najważniejsze: zawsze jest dostępny bez recepty.

            Muzyka uwrażliwia, ubogaca, uskrzydla.

            Czyni bliższymi świata i siebie nawzajem.

            W naszym przypadku sprawdziło się wszystko w 100 % !!!

            Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszego dnia oraz wspólnie z nami po prostu się bawili.

            „Na skrzydłach muzyki niesieni” ………… bawimy się ponownie za rok!!!!

             

            W imieniu

            Samorządu Uczniowskiego

            Magdalena Łuc

            Więcej zdjęć

          • Dzień Papieski

          • 12. października z okazji Dnia Papieskiego pt. Cywilizacja życia’’ odbył się w szkole uroczysty apel. Uczniowie kl. II i VI przeczytali piękne wiersze o Ojcu Świętym i przypomnieli najważniejsze wydarzenia z Jego życia. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II - "Barkę"

          • W odwiedzinach u Krasnali

          • Wycieczka edukacyjna w ramach rządowego programu POZNAJ POLSKĘ

            W dniach 18-20 września 2023 r. klasy 7b i 8 poznawały zabytki i atrakcje Wrocławia w ramach dofinansowania ministerialnego programu #PoznajPolskę Uczniowie z opiekunami zwiedzili Rynek wraz z jego zabytkami, Halę Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł, Panoramę Racławicką i Muzeum Pana Tadeusza. Mieli okazję obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej oraz doświadczyć iluzji w Moviegate. Znalazła się też chwila na zabawę, czyli szukanie z mapą wrocławskich Krasnali, deser w Manufakturze Lodów czy cukierkowe szaleństwo w Sweet Factory Store. Będąc we Wrocławiu, nie mogliśmy nie zajrzeć do Zoo.  Pogoda sprzyjała i dobry humor nas nie opuszczał.

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • 27.09.2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji „Europejskiego Dnia Języków Obcych”, który obchodził swoje święto wczoraj. Klasy 4 oraz 6a pod opieką pani Darii Weremczuk w programie artystycznym: „Uczę się języków obcych, bo wiem, że warto” zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej jak trudno jest zwiedzać świat nie znając języków i chcieli uzmysłowić jak ważna jest nauka języków obcych od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że choć odrobinę nam się to udało.

             

            Daria Weremczuk

            Zdjęcia