• 31 października – Dzień Muzyki

• Muzyka jest wszechobecna w życiu człowieka. Już w okresie płodowym, przysłuchujemy się rytmowi serca matki. Większość ludzi śpiewając, czuje się lepiej.  Według lekarzy, jest to nie tylko kwestia poprawy samopoczucia. Śpiew wymusza prawidłowe oddychanie, komórki mózgowe są dotlenione, a mózg wysyła pozytywne bodźce do całego organizmu. Co więcej, słuchanie muzyki w towarzystwie pozwala na wspólne przeżywanie pozytywnych emocji, a zatem daje szansę na przełamanie barier nieśmiałości. To też fantastyczny sposób na rozładowanie napięcia oraz okazja do zabawy.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Jest to oczywiście powiedzenie bardzo prawdziwe, ponieważ wiele osób się przekonało, iż tak jest.

W dniu 31 października społeczność naszej szkoły również przekonała się o tym, iż MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani jak prawdziwi muzycy bądź przebrani za ulubionych wykonawców. Najkreatywniejsi uczniowie otrzymali nagrody za swoje stroje. Każdą lekcję rozpoczynaliśmy śpiewając lub słuchając wybranego przez klasę utworu muzycznego. Na długiej przerwie wszyscy chętni uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli na holu szkolnym BELGIJKĘ. Zabawa była tak fantastyczna, iż na jednym tańcu się nie skończyło.

Muzyka jest prostym, tanim i łatwo osiągalnym lekiem, który może zdziałać cuda, a odpowiednio użytkowany na pewno nie zaszkodzi. I co najważniejsze: zawsze jest dostępny bez recepty.

Muzyka uwrażliwia, ubogaca, uskrzydla.

Czyni bliższymi świata i siebie nawzajem.

W naszym przypadku sprawdziło się wszystko w 100 % !!!

Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszego dnia oraz wspólnie z nami po prostu się bawili.

„Na skrzydłach muzyki niesieni” ………… bawimy się ponownie za rok!!!!

W imieniu

Samorządu Uczniowskiego

Magdalena Łuc

• Dzień Papieski

• 12. października z okazji Dnia Papieskiego pt. Cywilizacja życia’’ odbył się w szkole uroczysty apel. Uczniowie kl. II i VI przeczytali piękne wiersze o Ojcu Świętym i przypomnieli najważniejsze wydarzenia z Jego życia. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II - "Barkę"

• W odwiedzinach u Krasnali

• Wycieczka edukacyjna w ramach rządowego programu POZNAJ POLSKĘ

W dniach 18-20 września 2023 r. klasy 7b i 8 poznawały zabytki i atrakcje Wrocławia w ramach dofinansowania ministerialnego programu #PoznajPolskę Uczniowie z opiekunami zwiedzili Rynek wraz z jego zabytkami, Halę Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł, Panoramę Racławicką i Muzeum Pana Tadeusza. Mieli okazję obejrzeć pokaz Fontanny Multimedialnej oraz doświadczyć iluzji w Moviegate. Znalazła się też chwila na zabawę, czyli szukanie z mapą wrocławskich Krasnali, deser w Manufakturze Lodów czy cukierkowe szaleństwo w Sweet Factory Store. Będąc we Wrocławiu, nie mogliśmy nie zajrzeć do Zoo.  Pogoda sprzyjała i dobry humor nas nie opuszczał.