• DZIAŁALNOŚĆ

• Gościliśmy w Bibliotece w Złocieńcu!

Dnia 4 listopada i 2 grudnia gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu.

Każdorazowo grupa była dość liczna, dlatego część udała się do Złocienieckiego Ośrodka Kultury, gdzie wykonywała prace plastyczne na temat – A to Polska właśnie…., a następnym razem - Portret Świętego Mikołaja!  Najlepsze rysunki zostały umieszczone w Galerii na ścianie w holu kina „Mewa”.

Grupa uczniów, która pozostała w bibliotece, uczestniczyła w zajęciach dotyczących katalogów bibliotecznych, wyszukiwania informacji oraz zapoznała się z działami, wg których ułożone są książki na regałach. Aby utrwalić i pogłębić zdobytą wiedzę, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Jak szukać informacji w bibliotece”. Kolejne spotkanie poświęcone było słynnym detektywom  znanym  z literatury i filmu. Niektóre postacie ze świata kryminału i sensacji są ponadczasowe :Sherlock Holmes, Herkules Poirot, porucznik Colombo czy Philip Marlowe.
          Spotkanie  zakończyliśmy próbą rozwikłania „Czarnych historii”, które wzbudziły wiele emocji.

zobacz zdjęcia z 4 listopada - kliknij na link
          zdjęcia z 2 grudnia - klinkij na link