• POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE

• Nasza szkoła  przystąpiła do realizacji grantu w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” złożonego przez Gminę Wierzchowo.

Przewidziane w projekcie działania mają charakter doraźnej odpowiedzi na sytuację dzieci i młodzieży związanych z izolacją, nauką zdalną spowodowaną pandemią COVID-19. Projekt ten ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom COVID-19 w zakresie zdrowia psychicznego uczniów. Zaplanowane działania mają na celu wsparcie uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne z województwa zachodniopomorskiego.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w ramach projektu w naszej szkole będzie prowadzona w ramach:

• zajęć rozwijających umiejętności uczenia się,
            • warsztatów ogólnorozwojowych: matematycznych, językowych, polonistycznych, sportowych, informatycznych, historycznych,
            • zajęć rozwijających uzdolnienia przyrodnicze, sportowe, językowe, polonistyczne, matematyczno – informatyczne,
            • zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego,
            • zajęć specjalistycznych: logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne,
            • warsztatów z psychologiem
            • warsztatów związanych z wyborem kierunku kształcenia.