• WYCIECZKA EDUKACYJNA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

• Witajcie! To my, wesołe pierwszaki z I a !

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my już odpoczywamy!

Dzięki dofinansowaniu z programu rządowego  #Poznaj Polskę wzięliśmy udział
            w fantastycznej wycieczce. W piątek 16 czerwca 2023 o godz. 7.30 pod opieką  p. J. Barszcz, p. K. Roman i p. E. Zwierzyńskiej wyruszyliśmy w podróż do Szczecina. Celem wycieczki było poznanie historii Pomorza Zachodniego, historii Szczecina,  a także odpoczynek i uczestnictwo w zabawach po ciężkiej, całorocznej pracy. Przed wyjazdem autokar został skontrolowany przez funkcjonariuszy policji z Posterunku Policji
            w Wierzchowie.

Podróż była bezpieczna, przebiegała w miłej, radosnej atmosferze. Uczniowie przyjemnie spędzali czas, śpiewając i rozmawiając ze sobą.  Podczas postojów posilali się słodkościami zakupionymi w ramach wyżej wymienionego projektu.

Szczecin przywitał nas kapryśną, deszczową pogodą.  Na początek pobytu w tym pięknym mieście uczniowie z zapałem i ogromną radością rzucili się w wir cudownych zabaw w Parku Trampolin. Potem z wielką uwagą słuchali interesujących historii o dziejach Pomorza Zachodniego, Szczecina a także o życiu naszych przodków w Muzeum Narodowym.  Oglądali również różne wystawy i wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez przewodnika muzeum. Następnie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli  w różnych ciekawych  zabawach.  Między innymi wcielili się w rzeźbiarzy😊Po zwiedzeniu muzeum, udaliśmy się do Muzeum Geologicznego  Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie mogli tam obejrzeć zachwycające wystawy pięknych okazów kamieni pochodzących z różnych zakątków świata, słuchali ekscytujących historii o prehistorycznych zwierzętach zamieszkujących naszą planetę, widzieli ich szkielety i skamieliny zwierząt, których środowiskiem życia była woda. Na koniec dzieci samodzielnie wykonywały gipsowe odlewy  różnych skamielin,  które na pamiątkę zabrały do domu. Uwieńczeniem tych arcyciekawych  przeżyć była wizyta w restauracji McDonalds. Tam dzieci otrzymały zestaw Happy Meal i pyszne lody truskawkowe. Po skosztowaniu tych wspaniałości wyruszyliśmy w powrotną podróż.

Na zakończenie wycieczki dzieci zostały obdarowane okazałą paczką ze słodkościami, pamiątkami z muzeum- gipsowymi odlewami, zachwycającymi swym pięknem kamieniami
            z dawnych epok, podkładkami z restauracji i miłym uśmiechem.

Wycieczka była niezwykle atrakcyjna, efektywna i wesoła. Przyczyniła się do wzmocnienia więzi, przyjaźni i dobrych relacji między nami. Dzięki tej fantastycznej wyprawie zdobyliśmy nowe umiejętności, interesujące wiadomości ale przede wszystkim - miło razem spędziliśmy czas. Pełni radości oraz pozytywnych wrażeń, wraz z rodzicami popędziliśmy do swoich domów.

• LEGO SPIKE ESSENTIAL

• Uczniowie klasy 5b mieli możliwość skorzystania z zestawów klocków LEGO SPIKE ESSENTIAL budując różne konstrukcje. Do sterowania zestawami wykorzystywali program komputerowy, dzięki któremu mogli uruchomić złożony zestaw. Uczniowie tworzyli również własne projekty. Zestawy klocków LEGO zostały zakupione dzięki środkom rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Wycieczka do Parku Trampolin „Fan Jump” w Szczecinie

•        Czerwiec w szkole to czas uczniowskich „walk” o oceny, ale też czas wycieczek. We wtorek (13. czerwca 2023 r.) na taką szkolną wycieczkę wybrali się uczniowie klas IV a, IV b i III, którzy wraz z nauczycielami p. Renatą Ekiert, p. Beatą Darłak, p. Mariuszem Mogą i p. Iwoną Kleśtą wybrali się do Parku Trampolin „Fan Jump” w Szczecinie.

Wśród atrakcji, z jakich skorzystały dzieci, znalazły się baseny wypełnione gąbkami, trampolinowe ścieżki akrobatyczne i zjeżdżalnie. Każdy znalazł coś dla siebie. W strefie trampolin popisom nie było końca!

Taki wspólny wypad dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i nowych wrażeń. Ocena uczniów?  Jednoznaczna: „Było bardzo fajnie!”.