• „Dla tej Miłości Maleńkiej…”

          • Pod takim tytułem 21 grudnia w hali widowiskowo-sportowej odbyły się środowiskowe jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 1a, 6b, 8a i 8b, pod czujnym okiem wychowawczyń.

            To wydarzenie, które zintegrowało uczniów starszych z naszymi pierwszakami. Wspólna zabawa, wspólny cel, wspólna trema…i wspólny sukces!

            Podczas przedświątecznego spotkania uczniowie przedstawili historię stworzenia świata, zapowiedź przyjścia Mesjasza oraz narodziny Maleńkiej Miłości. Przekaz umocniła nastrojowa muzyka i dźwięki pastorałek.

            Oprócz przedstawienia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piękne polskie kolędy i pastorałki.

            Nie zabrakło również Betlejemskiego Światełka Pokoju, które zostało przywiezione do szkoły przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, by przekazać je mieszkańcom naszej gminy.

            Rada Rodziców zaprosiła zebranych gości na bożonarodzeniowy kiermasz słodkości, który odbył się przy dźwiękach pastorałek i piosenek świątecznych.

            Organizatorem przedświątecznego spotkania były: p. Ewa Zwierzyńska, p. Ewa Pałeczka, p. Magdalena Łuc i p. Anna Mroczek.

            Dziękujemy tym, którzy tego dnia przyszli na naszą uroczystość, życząc jednocześnie WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY WIERZCHOWO – WESOŁYCH ŚWIĄT!

            więcej zdjęć

          • Mobilne laboratoria w naszej szkole

          • W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            14 grudnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili  warsztaty dla klas piątych i szóstych. W sumie 4 godziny. Warsztaty obejmowały trzy tematy: Druk 3D, Sztuczna inteligencja, Gogle VR.

            Nasi młodzi odkrywcy byli  bardzo aktywni podczas zajęć. Udział w warsztatach wzbudził w nich ciekawość do eksperymentowania z nowoczesną technologią.

            Zdjęcia zostały wykonywane aparatem zakupionym dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.

            Więcej zdjęć

          • Mediacje w edukacji

          • Szkoła Podstawowa im.2 WDP gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Wierzchowie przystąpiła do programu szkoleniowo-wdrożeniowego „Mediacje w edukacji” realizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej.

            Mediacje szkolne i rówieśnicze to niezbędny system rozwiązywania sytuacji konfliktowych, trudnych i kryzysowych w placówce edukacyjnej i wychowawczej, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu młodzieży.  Dzięki działaniom Instytutu nasza Szkoła może uzyskać bezpłatne wsparcie w zakresie wprowadzenia mediacji szkolnych i rówieśniczych do swojej praktyki. 

            W ramach programu „Mediacje w szkole” placówka otrzymuje: 

            • certyfikacyjne szkolenia online zgodne z wymogami MEiN, MS i RPD (zakres podstawowy i rozszerzony); 
            • szkolenia stacjonarne lub online dla rad pedagogicznych dotyczące kroków wdrażania mediacji szkolnych i rówieśniczych jako elementu działań wychowawczo-profilaktycznych placówki; 
            • szkolenia dla chętnych opiekunów mediacji i mediatorów szkolnych; 
            • warsztaty dla Szkolnych Klubów Mediacji; 
            • dostęp do mini kursów tematycznych dla młodzieży w formie online; 
            • specjalistyczne konsultacje (certyfikowani mediatorzy, psycholodzy, pedagodzy, prawnicy); 
            • udział w dedykowanych konferencjach i wydarzeniach specjalnych; 
            • stałą opiekę w zakresie organizacyjnym, merytorycznym i technicznym. 

            „Mediacje w szkole” to element wieloletniego projektu „Klimat szkoły. Tworzymy go razem” współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.