• Liczba Pi

• Mogłoby się wydawać, że w liczbach nie może być nic szczególnie interesującego, po za tym, że służą do określania pewnej wartości. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto. W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data nie została wybrana przypadkowo, 14 marca w notacji amerykańskiej to 3.14, a więc przybliżenie liczby Pi.

Z tej właśnie okazji przez Centrum Eureka w Drawsku Pomorskim został zorganizowany konkurs na temat liczby Pi. Konkurs został podzielony na dwie kategorie:

- plastyczną "Jak widzę liczbę Pi"

- fotograficzną "Liczba Pi ukryta w fotografii".

W konkursie z powodzeniem wzięło udział również 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie.

W kategorii fotograficznej I miejsce zdobyła Iga Gronowska.

W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła Marika Czupryniak, a wyróżnienie Iga Gronowska i Zuzanna Wróbel.

Nagrodzone uczennice otrzymały dyplom i nagrody rzeczowe.

Prace dziewcząt były bardzo pomysłowe i oryginalne.

Serdecznie gratulujemy.

Patryk Panasiuk

Konkurs na terenie naszej szkoły koordynowała Pani Joanna Barszcz

• Matematyczne zmagania

• W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech konkursach matematycznych.

Pierwszy z konkursów „Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne”

odbył się 15 marca 2022. Organizowany był przez Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju oraz nauczyciela matematyki Panią Joannę Tokarską. Konkurs przebiegał w formie zdalnej, uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań przygotowanych na platformie QUIZIZZ. Swoje zmagania uczniowie rozpoczęli punktualnie o godzinie 9:00 zakończyli po 60 minutach. Czekamy na wyniki😊

Drugim z konkursów, którego organizacja w naszej szkole stała się już tradycją był Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczniowie rozwiązywali testy z kategorii: żaczek – klasa 2, Maluch – klasa 3 i 4, Beniamin – klasa 5 oraz Kadet – klasa 7 i 8. Uczniom jak co roku towarzyszyło wiele emocji – zwłaszcza tym, którzy przystępowali do niego po raz pierwszy. Dziękujemy za wyrozumiałość Paniom z Kuchni, gdyż w ten dzień trzeba było zmienić troszkę organizację ich pracy.

Oba konkursy na terenie szkoły koordynowała Pani Katarzyna Roman.

Kolejnym akcentem matematycznym w ubiegłym tygodniu było przygotowywanie prac plastycznych na konkurs organizowany przez Centrum Eureka z okazji Dnia Liczby Pi. Prace przygotowywali samodzielnie uczniowie klasy 5 ”a”  zachęceni przez swojego wychowawcę Panią Joannę Barszcz. Prace zostały przekazane do organizatora do Drawska Pomorskiego. Dziękujemy Pani Gronowskiej za zawiezienie prac.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki wszystkich konkursów. Oczywiście damy znać😊