22.06.2016r. odbył się apel, na którym wręczono nagrody za konkursy organizowane w szkole w roku szkolnym 2015/2016. Większość z nich sponsorowała Rada Rodziców.
Adam Samulewski
22.06.2016r. odbył się apel, na którym wręczono nagrody za konkursy organizowane w szkole w roku szkolnym 2015/2016. Większość z nich sponsorowała Rada Rodziców.
Adam Samulewski
21.06.2016r. uczniowie klas IVa i Vb uczestniczyli w wycieczce na lotnisko w Mirosławcu. Dzieci miały możliwość zobaczenia pojazdów służących do czyszczenia pasów startowych lotniska, dronów, w które wyposażona jest jednostka wojskowa, wieży kontroli lotów, stacji meteorologicznej oraz Wojskowej Straży Pożarnej. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Adam Samulewski
25.05.2016 r. w godzinach popołudniowych zaprosiliśmy do naszej szkoły wszystkie Mamy. Oczywiście Tatusiów, Opiekunów, Babcie i Dziadków też bardzo serdecznie gościliśmy. Tego dnia uroczyście świętowaliśmy Dzień Matki. Uczniowie najstarszych klas przygotowali krótkie scenki kabaretowe obrazujące etapy życia młodych ludzi: poznawanie się i pierwsze miłości, oczekiwanie na narodziny pierwszego dziecka, problemy wychowawcze związane z wychowaniem pociech. Cały program artystyczny przeplatany był tańcami poszczególnych klas. Najstarsze, szóste klasy zaprezentowały taniec irlandzki, klasy piąte - układ angielski z chustą Klanzy, czwarte klasy zatańczyły weselny taniec grecki. Młodsi uczniowie rozczuliły i rozbawili swoje mamy piosenkami pt. "Je taime" czyli po prostu Kocham Cię, czy też barwnym układem "a żaby aby aby". Rodzice mogli też oglądnąć bajkę o Kopciuszku w wykonaniu swoich dzieci, ale po... niemiecku. W przerwie nasze Solenizantki musiały się wykazać refleksem, spostrzegawczością i wyczuciem podczas zabaw animacyjnych. Cały program zakończył pokaz sztuczek cyrkowych, oczywiście w wykonaniu uczniów.
Na zakończenie można by zacytować wiersz, który rozpoczynał uroczyste świętowanie i wywołał łezki w oczach mam:
"Moja Mama nie umie
Robić na drutach
I nigdy nie będę miała
Takiego swetra jak Agata.
Moja Mama nie umie piec ciasta
I wielkanocne baby
Kupujemy zawsze w sklepie.
Moja Mama nie jest szczupła
I nie ubiera się jak mama Kaśki
W dżinsy i podkoszulek.
Ale moja Mama
Potrafi powiedzieć:
"Kocham cię, córeczko..."
Ewa Pałeczka
Sylwia Kałandyk
04.06.2016 r. klasa 1 c była w Parku Linowym w Rudnicy k. Wałcza. Dzieci wraz z rodzicami mogli zmierzyć się z wysokością. Dzieci sprawdziły się na Mini Parku Linowym oraz Trasie Białej, rodzice natomiast mieli szersze i trudniejsze pole do popisu, bo dla nich były do wyboru Trasy na prawdziwych wysokościach.
Park Linowy w Rudnicy jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Ma 1200m długości, 7 tras i łącznie 81 przeszkód o różnym poziomie trudności (m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki).
Park jest położony wśród lasów, niecałe 7 km od Wałcza, blisko (2 km) od wsi Kłębowiec, nad uroczą rzeką Dobrzycą.
Profesjonalna obsługa oraz przepiękna okolica dały możliwość przeżycia niezapomnianych chwil dzieciom i rodzicom.
Po wysiłku smażyliśmy kiełbaski przy ognisku. Czas umilały nam także zabawy z „hulahop“, skakanki oraz gra w siatkę. Pogoda nam dopisała.
24.05.2016r. klasa IV a wraz z opiekunami gościła w Izbie pod Kasztanem. Dzieci mogły tu poznać tajniki warsztatu tkactwa, garncarstwa i sianoplotów. Pod czujnym okiem pani Zuzanny Sikory uczniowie wykonali dekoracyjne drobiazgi wykorzystując papier czerpany z siana. Następnie udaliśmy się do miejscowości Lubieszewo, gdzie mogliśmy zobaczyć hodowlę ryb tj. jesiotrów, węgorzy, szczupaków, pstrągów i wiele innych.
Miejsca, które odwiedziliśmy podkreślają urok okolicznych miejscowości, które warto zobaczyć jeszcze raz.
W dniu 18 maja 2016r. w naszej szkole gościliśmy uczniów klas IV ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, Zespołu Szkół w Świerczynie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, Zespołu Szkół w Złocieńcu oraz przedstawicieli naszej placówki. Uczniowie już po raz trzeci zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z baśniami Andersena, braci Grimm oraz utworami Charlesa Perrault. Mieli okazję wykazać się nie tylko dokładną znajomością treści utworów, ale także swoimi umiejętnościami matematycznymi oraz rozwiązywaniem zagadek, a także układaniem magicznych puzzli, czy rozpoznawaniem rekwizytów z zaczarowanego kufra. Poszczególne konkurencje szybko i sprawnie były rozwiązywane przez czwartoklasistów. Po podsumowaniu zmagań okazało się, że I miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1 w Złocieńcu, II uczniowie z ZS w Świerczynie, a III- uczniowie ze SP w Kaliszu Pomorskim. Wszyscy świetnie się bawili, a imprezę uświetniły piosenki wykonane przez Maję Darłak i towarzyszący jej chórek, oraz turystyczno – wakacyjne „przeboje” grane i śpiewane przez Natalkę Kuca, której wtórowali wszyscy uczestnicy konkursu.
Mam nadzieję, że tego typu zmagania stwarzają uczniom możliwość poszerzenia wiedzy, ale przede wszystkim są dobrą zabawą i okazją do integracji i poznania nowych kolegów.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.
Krystyna Rybczyńska-Mróz
6.05.2016r. drużyna w składzie Kornelia Andrzejak, Filip Bodnar, Małgorzata Hrycaj i Kamil Kiwała reprezentowała Gminę Wierzchowo w XXXIX Ogólnopolskim Turinieju Powiatowym z Bazpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej składał się z trzech etapów: tesy wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jazda po torze przeszkód oraz zadania praktyczne z udzelania pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce. Serdeczne gratulacje.
Samorząd Uczniowski uczestniczył w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Łącznie zebrano kwotę 1324,86 zł (83 kilogramy, 41268 sztuk monet). Jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać od czasu uczestnictwa w akcji. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa IV b, klasy I a i I c zajęły kolejne miejsca. 11.04.2016r. wręczono skromne upominki klasom, które wyróżniły się w akcji. Upominki przysłała nam fundacja „Dzieciak” organizująca akcję.
Adam Samulewski
Wreszcie nadeszły długo oczekiwane przez wszystkich uczestników oraz ich rodziców i nauczycieli wyniki konkursu „Kangur”. Spośród 45 uczniów naszej szkoły biorących udział w konkursie troje otrzymało wyróżnienie. Są to: Furykiewicz Michał uczeń klasy II, Goszczyński Hubert uczeń klasy II oraz Jakub Andrzejak uczeń klasy VI. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejny Kangur już za niecały rok.
Odkrywcy liczb i figur na start.
Dnia 12 maja 2016r. uczniowie klas szóstych Maja Darłak, Sandra Ratajczyk oraz Jakub Andrzejak wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Odkrywcy liczb i figur na start!”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim. W konkursie brało udział 10 szkół, które były reprezentowane przez 43.uczniów z klas szóstych, z powiatu drawskiego i choszczeńskiego. Konkurs miał na celu popularyzowanie matematyki wśród uczniów, pogłębianie zainteresowań „królową nauk”, stwarzał możliwość sprawdzenia swoich zdolności, ale także uczył współpracy i współdziałania w zespole. Po napisaniu testu odbyły się rozgrywki zespołowe, a całość uwieńczył znany już w tej szkole konkurs „1 z 10”. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się poza podium, ale bardzo dzielnie „walczyli” do samego końca.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Do zobaczenia za rok !
To już ostatnia przed czerwcowym finałem odsłona cyklicznego konkursu Mistrz Mnożyciel organizowanego na terenie naszej szkoły wśród uczniów klas IV – VI.
Wyniki:
KLASY IV.
Mistrz : Kornelia Andrzejak
V-ce Mistrz: Emilia Rapiej
KLASY V.
Mistrz : Filip Bodnar
V-ce Mistrz: Mateusz Wójtowicz
KLASY VI.
Mistrz : Sandra Ratajczyk
V-ce Mistrz: Krystian Kałandyk
Gratulacje dla zwycięzców.
Wszyscy powtarzajcie tabliczkę mnożenia, pamiętając, że w naszym Mistrzu bardzo ważną rolę odgrywa również czas.
Już w czerwcu WIELKIIIII FINAŁ
17-go marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur 2016. Uczniowie próbowali swoich sił w trzech kategoriach wiekowych „Żaczek” – klasy 2 – 9 osób ; „Maluch” – klasy 3 i 4 – 18 osób oraz „Beniamin” – klasy 5 i 6 – 18 osób. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz układankę przestrzenną „Pentomino”. Wyniki będą znane za około 6 tygodni.
W kolejnej edycji konkursu młodzież zapobiega pożarom Julia Augustyniak zajęłą drugie miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Mateusz Żegiestowski zajął miejsce trzecie. Serdeczne gratulacje i powodzenia na kolejnych etapach.
25.02.2016r. Prezydium Samorządu Uczniowskiego odwiedziło Anitę Trybura w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie w celu przekazania piłki terapeutycznej i środków czystości zakupionych za sprzedane nakrętki, zbierane dla Anity przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Pan dyrektor Krystian Ignacak przyjął nas bardzo serdecznie, oprowadził obiekcie i opowiedział o pracy ośrodka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 2 WDP gen. J.H. Dąbrowskiego osiągają sukcesy w różnych dziedzinach. Tuż po feriach zimowych- 15 lutego 2016r. dwoje uczniów naszej szkoły: Maja Darłak i Jakub Andrzejak przystąpiło do finałowych zmagań Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego. Nasi reprezentanci po eliminacjach konkursu rejonowego stanęli w szranki ze 140 osobami zakwalifikowanymi w ramach etapów rejonowych. W ciągu 90 minut uczniowie zmagali się z 28 zadaniami, z czego aż 12 było zadaniami otwartymi. Maksymalnie mogli zdobyć 43 punkty. Nikt z finalistów na swoim koncie nie odnotował maksymalnego wyniku. Maja Darłak została laureatką konkursu i z wynikiem 37 punktów zajęła czwartą lokatę wśród wszystkich finalistów. Nagrodą za sukces jest zwolnienie Mai z przystąpienia do I części sprawdzianu zewnętrznego w dniu 5.04.2016r. i uzyskanie przez nią maksymalnej liczby punków z tej części sprawdzianu.
W dniu opublikowania wyników konkursu z języka polskiego w SP nr 1 w Złocieńcu odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny, w którym Majka zajęła II miejsce wśród uczniów klas VI.
Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć naszych uczniów, a przecież czas zmagań w różnych konkursach dopiero przed nami!
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!
K.Rybczyńska-Mróz
Wójt Gminy Wierzchowo podaje do publicznej wiadomości harmonogram czynności, kryteria brane pod uwagę, dokumenty niezbędne do potwierdzania tych kryteriów oraz liczby punktów możliwe do uzyskania za poszczególne kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę Wierzchowo. Zgodnie z §14 ust. 2 i 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz. U. poz. 1942), Wójt Gminy Wierzchowo podaje do publicznej wiadomości harmonogram czynności, kryteria brane pod uwagę, dokumenty niezbędne do potwierdzania tych kryteriów oraz liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminę Wierzchowo dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej.
Szczegółowych wyjaśnień udziela Szkoła Podstawowa w Wierzchowie.
22.01.2016 r. uczniowie klas IV-VI bawili się na zabawie karnawałowiej podczas, której odbył się już XII konkurs karaoke "Śpiewać każdy może". Jury w składzie: p. Weronika Pietkiewicz, p. Ewa Pałeczka i ucz. Sandra Ratajczyk oceniło uczestników konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Trela, miejsce drugie egzekwo Natalia Kuca i Adam Kryczkowski, a miejsce trzecie Małgorzata Kwiatecka.
18 stycznia po raz 24 miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się ogromnie, że byliśmy jego częścią. Sztab Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu u Turystyki w Wierzchowie przy ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. II Warszawskiej Dywizji Piechoty im. J.H. Dąbrowskiego zebrał 5878,19 zł. Pieniądze pochodzą ze zbiórki.
Serdecznie dziękuję 18 wspaniałym wolontariuszom w tym: Kornelii Andrzejak, Julii Augustyniak, Ewie Fedro, Adzie Fedro, Wiktorii Kaczor, Krystianowi Kałandyk, Maciejowi Kałandyk, Mikołajowi Kicka, Natalii Kuca, Małgorzacie Kwiateckiej, Kacprowi Wasiutek, Hubertowi Wyborskiemu, Wiktorii Drozd, Weronice Mejer, Julii Michalskiej, Emilii Rapiej, Sandrze Ratajczyk, Karolinie Wolszczak.
Dziękuję również uczniom klas I – III. Dziękuję wam za to, iż mimo mrozu i zimna wyszliście z domu, aby nieść pomoc innym.
Jesteście wspaniali!!! To dzięki wam i tylko wam udało się zebrać tyle funduszy, za które zostanie zakupiony sprzęt dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Wasza dobroć i bezinteresowność świadczy o tym jak wspaniałymi jesteście ludźmi. Dziękuję mieszkańcom za każdy wrzucony „grosz”.
Adam Samulewski
Szanowni Państwo,
Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc w rozpowszechnieniu tej informacji. Chodzi o projekt edukacyjny dotyczący edukacji globalnej. Do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w Polsce trafiły już scenariusze lekcji wraz materiałami audio-wideo. W piątek, 4 grudnia rusza natomiast infolinia dla nauczycieli pod numerem 794 121 121. Ważne, aby nauczyciele wiedzieli o takiej możliwości. Dlatego tak nam zależy na Państwa wsparciu.
Materiały dotyczące infolinii i projektu, by nie obciążać maila, pozwoliliśmy sobie umieścić na WeTransfer: http://we.tl/zpUDxzUuVp
Poniżej, na wszelki wypadek, wklejamy też podstawową informację.
Z poważaniem,
Wirtualny Newsroom
------------------------------
Edukacja Globalna – Efekt Domina uruchamia infolinię
Jeden numer dla wszystkich nauczycieli!
Edukacja Globalna – Efekt Domina scenariusze lekcji niedawno rozesłane przez Kulczyk Foundation do każdej polskiej szkoły podstawowej i gimnazjum wzbudziły takie zainteresowanie nauczycieli, że niezbędne będą dyżury konsultantów. Infolinia startuje w piątek 4 grudnia i będzie czynna w dni robocze w godz. 13:00-14:00. 794 121 121 – to ogólnopolski numer infolinii projektu.
- Otrzymujemy bardzo wiele telefonów, także maili z pytaniami i pomysłami, jak korzystać ze scenariuszy. A że autorzy projektu zostawiają tu nauczycielom duże pole do własnej inwencji, warto o tym zacząć rozmawiać. Chcemy doradzić, pomóc w dotarciu do dodatkowych materiałów, może także zasugerować jakieś pomysły – jako pośrednik w dziedzinie dobrych praktyk, by nauczyciele wymieniali się nimi ze swoimi koleżankami i kolegami – podkreślają przedstawiciele Kulczyk Foundation.
O tym, jak przygotować wspaniałą lekcję, będzie można porozmawiać w dni robocze, ale jeśli ktoś poza dyżurem zechce zadzwonić to konsultanci bardzo proszą, by nagrał wiadomość na sekretarkę, podał numer na który można oddzwonić, ewentualnie zostawił adres mailowy. Co ważne, z infolinią można się także kontaktować za pośrednictwem SMS-ów. Opłaty naliczane są według stawek operatora.
Edukacja Globalna – Efekt Domina to projekt edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli i uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej i klas 1–3 gimnazjum. Scenariusze mogą być realizowane na lekcjach wychowawczych, lekcjach wiedzy o społeczeństwie, a także w ramach bloku między przedmiotowego lub zajęć dodatkowych. Wykorzystują naturalną dociekliwość dzieci, odwołują się do posiadanej wiedzy i różnych doświadczeń życia codziennego w Polsce. Wszystko po to, by przybliżyć sytuację dzieci wychowywanych w różnych kulturach i tradycjach w innych miejscach na świecie: Laosie, Bangladeszu, Malezji, Zambii, Rumunii i Etiopii. Dwie lekcje dotyczą Polski: łódzkiego hospicjum oraz wspólnoty ludzi, którzy wyszli z bezdomności.
Do każdego scenariusza dołączony jest filmowy reportaż, który stanowi wprowadzenie, ale i pogłębienie omawianych zagadnień. Na płycie znajduje się także galeria poruszających zdjęć, które Kulczyk Foundation zebrała właśnie w trakcie realizowania projektów pomocowych w miejscach będących podstawą scenariuszy lekcyjnych. Więcej informacji o projekcie Edukacja Globalna – Efekt Domina w ramach programu Edukacyjny Efekt Domina można znaleźć na stronie www.edukacjaglobalna.com. Na stronie są dostępne wszystkie te materiały, które trafiły pocztą do szkół podstawowych i gimnazjów.
Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja KGHM Polska Miedź, merytorycznym – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, logistycznym – firma InPost, a technologicznymi iSpot Apple Premium Reseller i JTC. Pozostałymi partnerami projektu są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne i MillionYou. Partnerami edukacyjnymi są fundacja CIE, Fundacja Uniwersytet dzieci i Superbelfrzy RP.
Kulczyk Foundation to Fundacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych przede wszystkim w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę jakości swojego życia. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszała kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury efektywnego biznesu. W sferze działań pozarządowych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii przedsięwzięć społecznych. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.
W listopadzie została przeprowadzone pierwsza w tym roku edycja cyklicznego konkursu Mistrz Mnożyciel dla klas IV-VI. Konkurs sprawdza znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100 i biegłość wykonywania działań w w/w zakresie. W konkursie wzięli udział jak zawsze wszyscy uczniowie klas IV-VI rywalizując na poziomie klas jak i indywidualnie. Najlepszą klasą w tej edycji okazała się klasa VI b uzyskując średnią punktów 18,55pkt.,drugą z kolei była klasa VI a ze średnią punktów: 18,00 pkt., na trzecim miejscu klasa IV a ze średnią 17,31 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej na poziomie klas IV tytuł Mistrza Mnożyciela zdobyła Martyna Kowalska uczennica klasy IVb, tytuł Wicemistrza Mnożyciela uzyskał Piotr Kuźmicz uczeń klasy IVa. Na poziomie klas V tytuł Mistrza Mnożyciela powędrował do Mateusza Wójtowicza - ucznia klasy Va, zaś tytuł Wicemistrza Mnożyciela do Mikołaja Kicki ucznia klasy Vb. Na poziomie klas VI tytuł Mistrza Mnożyciela uzyskała Sandra Ratajczyk uczennica klasy VIa, zaś tytuł Wicemistrza Mnożyciela Krystian Kałandyk uczeń z klasy VIa.
J Już wkrótce druga edycja. J I znów mnóstwo emocji. J
Zdjęcia z konkursu w galerii.
Konkurs matematyczny Alfik.
Dnia 25.11.2015 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik, którego organizatorem są Łowcy Talentów Jersz (organizatorzy ogólnopolskich konkursów przedmiotowych). Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II-VI. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 55 uczniów: 18 – z klas II, 12 – z klas III, 8 – z klas IV, 11 – z klas V oraz 6 – z klas VI. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki J
Zdjęcia z konkursu w galerii.
Powered by aSc EduPage