Ślubowanie klasy pierwszych 2022
Godziny dostępności nauczycieli
Zarządzenie w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć
Laureat konkursu z języka angielskiego
W piątek 9.09.2022r. Pan Bogusław Ogorzałek – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty odwiedził Szkołę Podstawową im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie. Celem wizyty było wręczenie medalu i dyplomu uczniowi Mateuszowi Kicce, za uzyskanie tytułu laureata w kuratoryjnym konkursie języka angielskiego. Uhonorowanie laureata odbyło się podczas uroczystego apelu. Pan Wicekurator spotkał się z uczniami, nauczycielami i dyrekcją Szkoły Podstawowej, a także z Wójtem Gminy Wierzchowo – Panem Janem Szewczykiem. Również Wójt Gminy Wierzchowo – Pan Jan Szewczyk nagrodził Mateusza Kickę w imieniu Samorządu Gminnego. Podczas uroczystego apelu obecne były również: Pani Agnieszka Kicka – mama laureata, Pani Karolina Kozar – specjalista do spraw wspierania edukacji, analiz i strategii Oddziału zamiejscowego Delegatury w Koszalinie z siedzibą w Wałczu oraz Pani Joanna Zyguła – specjalista do spraw infrastruktury społecznej Urzędu Gminy w Wierzchowie.
Rozkład jazdy
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Drawsku Pomorskim
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Mateusz Kicka laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2021/2022
Gratulujemy
Liczba Pi
Mogłoby się wydawać, że w liczbach nie może być nic szczególnie interesującego, po za tym, że służą do określania pewnej wartości. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto. W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data nie została wybrana przypadkowo, 14 marca w notacji amerykańskiej to 3.14, a więc przybliżenie liczby Pi.
Z tej właśnie okazji przez Centrum Eureka w Drawsku Pomorskim został zorganizowany konkurs na temat liczby Pi. Konkurs został podzielony na dwie kategorie:
- plastyczną "Jak widzę liczbę Pi"
- fotograficzną "Liczba Pi ukryta w fotografii".
W konkursie z powodzeniem wzięło udział również 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie.
W kategorii fotograficznej I miejsce zdobyła Iga Gronowska.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła Marika Czupryniak, a wyróżnienie Iga Gronowska i Zuzanna Wróbel.
Nagrodzone uczennice otrzymały dyplom i nagrody rzeczowe.
Prace dziewcząt były bardzo pomysłowe i oryginalne.
Serdecznie gratulujemy.
Patryk Panasiuk
Konkurs na terenie naszej szkoły koordynowała Pani Joanna Barszcz
Matematyczne zmagania
- 1
W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech konkursach matematycznych.
Pierwszy z konkursów „Stachy – międzyszkolne potyczki matematyczne”
odbył się 15 marca 2022. Organizowany był przez Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju oraz nauczyciela matematyki Panią Joannę Tokarską. Konkurs przebiegał w formie zdalnej, uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań przygotowanych na platformie QUIZIZZ. Swoje zmagania uczniowie rozpoczęli punktualnie o godzinie 9:00 zakończyli po 60 minutach. Czekamy na wyniki😊
Drugim z konkursów, którego organizacja w naszej szkole stała się już tradycją był Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Uczniowie rozwiązywali testy z kategorii: żaczek – klasa 2, Maluch – klasa 3 i 4, Beniamin – klasa 5 oraz Kadet – klasa 7 i 8. Uczniom jak co roku towarzyszyło wiele emocji – zwłaszcza tym, którzy przystępowali do niego po raz pierwszy. Dziękujemy za wyrozumiałość Paniom z Kuchni, gdyż w ten dzień trzeba było zmienić troszkę organizację ich pracy.
Oba konkursy na terenie szkoły koordynowała Pani Katarzyna Roman.
Kolejnym akcentem matematycznym w ubiegłym tygodniu było przygotowywanie prac plastycznych na konkurs organizowany przez Centrum Eureka z okazji Dnia Liczby Pi. Prace przygotowywali samodzielnie uczniowie klasy 5 ”a” zachęceni przez swojego wychowawcę Panią Joannę Barszcz. Prace zostały przekazane do organizatora do Drawska Pomorskiego. Dziękujemy Pani Gronowskiej za zawiezienie prac.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki wszystkich konkursów. Oczywiście damy znać😊
Pomoc dla Ukrainy
WOŚP SP Wierzchowo
Już w najbliższą niedzielę (30.11.20022r.) 30 finał WOŚP. Zachęcamy do udziału w licytacjach zorganizowanych przez Sztab SP Wierzchowo.
Świąteczne życzenia
PEŁNA MISKA DLA SCHRINISKA
W środę 08.12.2021 uczniowie klasy Ia odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Szczecinku.Uczniowie zawieźli karmę, smakołyki i koce dla podopiecznych schroniska. Dziekujemy wszystkim uczniom i nauczycielom z małej szkoły, którzy dołączyli się do akcji PEŁNA MISKA DLA SCHRINISKA.
Centrum Edukacji i Rozwoju EUREKA
Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Werzchowie pod okiem instruktorów Centrum Edukacji i Rozwoju EUREKA wykonywali bombki z płatków osikowych. Zajęcia były bardzo ciekawe i kolorowe.
Srebrny medal w Mistrzostwach Polski dla Kacpra Zwarycza
28 listopada 2021 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin PFKK w kategorii kumite. Kacper Zwarycz – uczeń klasy 7b, stanął na podium i w swojej kategorii wiekowej zdobył II miejsce. Warto wspomnieć, że Kacper startował w Mistrzostwach reprezentując Klub Walki Washi ze Złocieńca.
Gratulujemy serdecznie Kacprowi sukcesu!
Wyniki konkursu ,,Najładniejszy różaniec”
1 miejsce – Roksana Majerowska , Igor Osak
2 miejsce – Iga Gronowska
3 miejsce - Katarzyna Moryc
Wyróżnienia:
Zofia Śliwczyńska
Kornelia Żegiestowska
Zwycięzcą gratulujemy !!!
POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji grantu w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne” złożonego przez Gminę Wierzchowo.
Przewidziane w projekcie działania mają charakter doraźnej odpowiedzi na sytuację dzieci i młodzieży związanych z izolacją, nauką zdalną spowodowaną pandemią COVID-19. Projekt ten ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom COVID-19 w zakresie zdrowia psychicznego uczniów. Zaplanowane działania mają na celu wsparcie uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne z województwa zachodniopomorskiego.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w ramach projektu w naszej szkole będzie prowadzona w ramach:
- zajęć rozwijających umiejętności uczenia się,
- warsztatów ogólnorozwojowych: matematycznych, językowych, polonistycznych, sportowych, informatycznych, historycznych,
- zajęć rozwijających uzdolnienia przyrodnicze, sportowe, językowe, polonistyczne, matematyczno – informatyczne,
- zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego,
- zajęć specjalistycznych: logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne,
- warsztatów z psychologiem
- warsztatów związanych z wyborem kierunku kształcenia.
Dzień Życzliwości
WYMIANA POCZTÓWKOWA
- 8
W tym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEJ ŚWIETLICOWEJ WYMIANY POCZTÓWKOWEJ.
Zasada tej akcji polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w zabawie.
Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów.
Zainteresowanie akcją jest bardzo duże. Do naszej świetlicy dotarło już ponad 20 kartek z rożnych części Polski. Nie były to tylko same pocztówki, ale w przesyłkach znalazły się też zdjęcia, rysunki, legendy o danej miejscowości, opis zabytków i ciekawych miejsc, reklamujące w ten sposób swój rejon. My wysłaliśmy już ponad 50 samodzielnie wykonanych pocztówek z miłymi pozdrowieniami i informacjami promującymi naszą szkołę i miejscowość.
Kiedy otrzymujemy kartki z innych szkół, wyszukujemy na mapie miejscowości, z których pozdrawiają nas inni uczniowie i omawiamy wybrane rejony naszego kraju.
Nasze Świetliczaki podziwiają otrzymane kartki, bo zostały umieszczone na mapie Polski znajdującej się w centralnym miejscu w świetlicy.
Uczniowie, dzięki takiej formie zabawy, poznają piękno naszej ojczyzny, osobliwości przyrody, rozwijają ciekawość świata, uczą się wielu ciekawostek o różnych regionach, miastach i miasteczkach, w których co niektórzy nie mieli okazji być oraz uczą się orientacji na mapie. Kultywują również zanikający w dobie komputerów i Internetu zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.
Joanna Barszcz
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie