Projekt Ekopracownia 2023
Pierwsze kroki w szyciu maszynowym klasy 5b
- 1
Mazsyny do szycia zostały zakupione dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.
8 marca
- 7
8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Pań słońce świeci,
niech im czas radośnie leci.
Panowie z naszej szkoły uczcili Dzień Kobiet składając wszystkim Kobietkom- dużym i małym - najserdeczniejsze życzenia, wręczyli symboliczne kwiaty i obdarowali Panie słodyczami.
Drogie Panie! – niech wszystkie Wasze dni upływają słodko, radośnie i z uśmiechem na twarzy!
Rocznica wyzwolenie Wierzchowa
- 1
W sobotę 4 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w upamiętnieniu wydarzeń sprzed 78 lat, kiedy to wyzwalano poszczególne miejscowości naszej gminy. Do historii przeszła ostatnia szarża Kawalerii Polskiej, która miała miejsce w Borujsku- dzisiejszym Żeńsku.
W miejscu walk postawiony jest pamiątkowy obelisk, przy którym spotkali się uczestnicy IV Rajdu Motocyklowo- Konnego Ostatniej Szarży Kawalerii Polskiej rajdu, przedstawiciele władz powiatowych, gminnych oraz mieszkańcy Gminy Wierzchowo. Naszą szkołę reprezentował poczet szkolny. W trakcie spotkania przybliżono historię tego miejsca oraz odśpiewano wspólnie hymn.
To właśnie w tym miejscu w marcu 1945 roku grupa 220 ułanów na koniach dokonała niezwykłego wyczynu. W trakcie działań wojennych kawalerzyści wykorzystali jar i przedostali się w rejon, w którym operowały polskie czołgi, które minęli i uderzyli na zaskoczonych Niemców na wysuniętych placówkach. Większość Niemców poległa. Następnie wraz z czołgami i piechotą zaatakowali wieś. Po zaciętej walce konno i na bagnety zdobyto Borujsko przy bardzo małych stratach własnych. Poległo 7 ułanów, 10 było rannych. To było niezwykłe wydarzenie na linii frontu, które przeszło do historii.
Godziny dostępności nauczycieli
...
Dnia 3.02.2023 odbyły się prelekcje na temat niskiej samooceny i samopoznania dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Zajęcia trwały 45 minut i przeprowadziły je uczennice II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie - Daria Szmaro oraz Oliwia Barć z projektu TYci realizowanego w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Prelekcja została podzielona na trzy części: wykład edukacyjny, z którego młodzież mogła dowiedzieć się czym cechuje się problem braku samoakceptacji, jakie są różnice między ektrawertykami i introwertykami oraz jak istotne są emocje. Każdy wziął również udział w głosowaniu, gdzie m.in. wybierał swoje najważniejsze wartości w życiu. Na końcu uczniowie wystartowali w internetowym Quizie, a najlepsze osoby zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
Informacja o wynikach naboru na stanowisko starszego specjalisty ds. obsługi sekretariatu w Szkole Podstawowej im 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowie informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego wyboru na wolne stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej w Wierzchowie do zatrudnienia na stanowisku :
starszy specjalista ds. obsługi sekretariatu
wybrana została Pani Ewa Pawlińska, zamieszkała Wierzchowo.
Uzasadnienie:
Oferta przedłożona przez kandydatkę spełniała wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka w trakcie rekrutacji wykazała się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną niezbędną do pracy na w/w stanowisku.
Wierzchowo 24.02.2023 Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Wierzchowie
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze – starszy specjalista ds. obsługi sekretariatu w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie
Informacja o wynikach naboru na stanowisko głównego księgowego w Szkole Podstawowej im 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowie informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego wyboru na wolne stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej w Wierzchowie do zatrudnienia na stanowisku :
głównego księgowego
wybrana została Pani Dorota Augustyniak, zamieszkała Złocieniec.
Uzasadnienie:
Oferta przedłożona przez kandydatkę spełniała wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka w trakcie rekrutacji wykazała się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną niezbędną do pracy na w/w stanowisku.
Wierzchowo 20.01.2023 Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Wierzchowie
Joanna Skraba - Śliwka
Ogłoszenie o naborze na stanowisko urzędnicze – starszy specjalista ds. obsługi sekretariatu w Szkole Podstawowej im. 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie
WOŚP Wierzchowo
29. stycznia na hali widowiskowo - sportowej odbył się 31. finał WOŚP. Urządzenia zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości (kamera i gimbal), pozwoliły udokumentować przebieg imprezy.
„Dla tej Miłości Maleńkiej…”
Pod takim tytułem 21 grudnia w hali widowiskowo-sportowej odbyły się środowiskowe jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 1a, 6b, 8a i 8b, pod czujnym okiem wychowawczyń.
To wydarzenie, które zintegrowało uczniów starszych z naszymi pierwszakami. Wspólna zabawa, wspólny cel, wspólna trema…i wspólny sukces!
Podczas przedświątecznego spotkania uczniowie przedstawili historię stworzenia świata, zapowiedź przyjścia Mesjasza oraz narodziny Maleńkiej Miłości. Przekaz umocniła nastrojowa muzyka i dźwięki pastorałek.
Oprócz przedstawienia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piękne polskie kolędy i pastorałki.
Nie zabrakło również Betlejemskiego Światełka Pokoju, które zostało przywiezione do szkoły przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, by przekazać je mieszkańcom naszej gminy.
Rada Rodziców zaprosiła zebranych gości na bożonarodzeniowy kiermasz słodkości, który odbył się przy dźwiękach pastorałek i piosenek świątecznych.
Organizatorem przedświątecznego spotkania były: p. Ewa Zwierzyńska, p. Ewa Pałeczka, p. Magdalena Łuc i p. Anna Mroczek.
Dziękujemy tym, którzy tego dnia przyszli na naszą uroczystość, życząc jednocześnie WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY WIERZCHOWO – WESOŁYCH ŚWIĄT!
Mobilne laboratoria w naszej szkole
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
14 grudnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili warsztaty dla klas piątych i szóstych. W sumie 4 godziny. Warsztaty obejmowały trzy tematy: Druk 3D, Sztuczna inteligencja, Gogle VR.
Nasi młodzi odkrywcy byli bardzo aktywni podczas zajęć. Udział w warsztatach wzbudził w nich ciekawość do eksperymentowania z nowoczesną technologią.
Zdjęcia zostały wykonywane aparatem zakupionym dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.
Mediacje w edukacji
Szkoła Podstawowa im.2 WDP gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Wierzchowie przystąpiła do programu szkoleniowo-wdrożeniowego „Mediacje w edukacji” realizowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej.
Mediacje szkolne i rówieśnicze to niezbędny system rozwiązywania sytuacji konfliktowych, trudnych i kryzysowych w placówce edukacyjnej i wychowawczej, która chce zbudować klimat sprzyjający zdrowiu psychicznemu młodzieży. Dzięki działaniom Instytutu nasza Szkoła może uzyskać bezpłatne wsparcie w zakresie wprowadzenia mediacji szkolnych i rówieśniczych do swojej praktyki.
W ramach programu „Mediacje w szkole” placówka otrzymuje:
- certyfikacyjne szkolenia online zgodne z wymogami MEiN, MS i RPD (zakres podstawowy i rozszerzony);
- szkolenia stacjonarne lub online dla rad pedagogicznych dotyczące kroków wdrażania mediacji szkolnych i rówieśniczych jako elementu działań wychowawczo-profilaktycznych placówki;
- szkolenia dla chętnych opiekunów mediacji i mediatorów szkolnych;
- warsztaty dla Szkolnych Klubów Mediacji;
- dostęp do mini kursów tematycznych dla młodzieży w formie online;
- specjalistyczne konsultacje (certyfikowani mediatorzy, psycholodzy, pedagodzy, prawnicy);
- udział w dedykowanych konferencjach i wydarzeniach specjalnych;
- stałą opiekę w zakresie organizacyjnym, merytorycznym i technicznym.
„Mediacje w szkole” to element wieloletniego projektu „Klimat szkoły. Tworzymy go razem” współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Szkolne Spotkanie Profilaktyczne
„Jeszcze Polska nie zginęła…”
- 8
Z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel. Narodowe Święto Niepodległości wszyscy uczniowie oraz przybyli goście – przedstawicielka Urzędu Gminy oraz pracownicy Nadleśnictwa Świerczyna- o godzinie 11.11. uczcili wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Po wysłuchaniu okolicznościowego referatu, ogłoszone zostały wyniki miedzy klasowego konkursu na plakat o tematyce patriotycznej.
I miejsce zajęli uczniowie z klasy VII
II – klasa VI a
III – egzekwo klasa VI b i VIII b.
Biało-czerwone barwy plakatów wyrażały naszą miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że jesteśmy Polakami!
#LaboratoriaPrzyszłości
Zajęcia z informatyki z wykorzystaniem drukarki 3D zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości pozwoliły poznać technologię druku 3D. Uczniowie z klasy 6a poznali proces technologiczny tworzenia modelu Pałacu Kultury i Nauki.
XXII Dzień Papieski
Uczniowie z kl. V i VIII przygotowali Apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem ,,Blask Prawdy"
Przypomnieli nauczanie św. Jana Pawła II . Jego życie i ważne cytaty, które do dzisiaj są nadal aktualne i poruszają serca Polaków. Zaśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego ,,Barkę " i zachęcili uczniów aby pamiętali o tym, żeby kierować się w życiu jak Święci - Dobrem, Prawdą i Miłością.
POZYTYWNIE ZAKRĘCENI
Dawno nas tutaj nie było. Cały czas ćwiczymy i doskonalimy swoje umiejętności. Od tego roku szkolnego jest nas troszkę więcej. Ten fakt bardzo cieszy. A co konkretnie robimy?? Żonglujemy – przeważnie na stojąco, ale czasami też na siedząco, podejmowane są próby żonglerki na leżąco. Równoważnia – o taaak, utrzymanie równowagi idzie nam coraz lepiej. Jazda na monocyklu?? – przekonujemy się, że bez dwóch kółek a tylko z jednym też można jechać – póki co musimy się wspomagać, ale to naturalny etap nauki. Triki z kijem treningowym, poi, flower stick to nasza cotygodniowa przygoda. A jak umiemy rozkręcić talerz!! – tak, tak plastikowy, z domu jeszcze nie przynosimy kuchennych😉. W przerwie ciężkiego treningu wymyślamy wspólnie zabawy integracyjne. Niedawno na zajęciach ozdabialiśmy swoje koszulki, jesteśmy bardzo twórczy i kreatywni.
Spotykamy się raz w tygodniu i ćwiczymy dwie godziny. Zdjęcia z naszych treningów w galerii.
Opiekun grupy: Katarzyna Roman
#LaboratoriaPrzyszłości
- 7
Prezentowane wyposażenie (pracownia techniczna) zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia techniczne umożliwiają uczniom poznawanie różnych technik obróbki drewna, tworzyw sztucznych z wykorzystaniem sprzętu warsztatowego (wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, stoły ślusarskie z imadłami).
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie