• WYCIECZKA EDUKACYJNA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”

          • Witajcie! To my, wesołe pierwszaki z I a !

            Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my już odpoczywamy!

            Dzięki dofinansowaniu z programu rządowego  #Poznaj Polskę wzięliśmy udział
            w fantastycznej wycieczce. W piątek 16 czerwca 2023 o godz. 7.30 pod opieką  p. J. Barszcz, p. K. Roman i p. E. Zwierzyńskiej wyruszyliśmy w podróż do Szczecina. Celem wycieczki było poznanie historii Pomorza Zachodniego, historii Szczecina,  a także odpoczynek i uczestnictwo w zabawach po ciężkiej, całorocznej pracy. Przed wyjazdem autokar został skontrolowany przez funkcjonariuszy policji z Posterunku Policji
            w Wierzchowie.

            Podróż była bezpieczna, przebiegała w miłej, radosnej atmosferze. Uczniowie przyjemnie spędzali czas, śpiewając i rozmawiając ze sobą.  Podczas postojów posilali się słodkościami zakupionymi w ramach wyżej wymienionego projektu.

            Szczecin przywitał nas kapryśną, deszczową pogodą.  Na początek pobytu w tym pięknym mieście uczniowie z zapałem i ogromną radością rzucili się w wir cudownych zabaw w Parku Trampolin. Potem z wielką uwagą słuchali interesujących historii o dziejach Pomorza Zachodniego, Szczecina a także o życiu naszych przodków w Muzeum Narodowym.  Oglądali również różne wystawy i wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez przewodnika muzeum. Następnie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli  w różnych ciekawych  zabawach.  Między innymi wcielili się w rzeźbiarzy😊Po zwiedzeniu muzeum, udaliśmy się do Muzeum Geologicznego  Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie mogli tam obejrzeć zachwycające wystawy pięknych okazów kamieni pochodzących z różnych zakątków świata, słuchali ekscytujących historii o prehistorycznych zwierzętach zamieszkujących naszą planetę, widzieli ich szkielety i skamieliny zwierząt, których środowiskiem życia była woda. Na koniec dzieci samodzielnie wykonywały gipsowe odlewy  różnych skamielin,  które na pamiątkę zabrały do domu. Uwieńczeniem tych arcyciekawych  przeżyć była wizyta w restauracji McDonalds. Tam dzieci otrzymały zestaw Happy Meal i pyszne lody truskawkowe. Po skosztowaniu tych wspaniałości wyruszyliśmy w powrotną podróż.

            Na zakończenie wycieczki dzieci zostały obdarowane okazałą paczką ze słodkościami, pamiątkami z muzeum- gipsowymi odlewami, zachwycającymi swym pięknem kamieniami   
            z dawnych epok, podkładkami z restauracji i miłym uśmiechem.

            Wycieczka była niezwykle atrakcyjna, efektywna i wesoła. Przyczyniła się do wzmocnienia więzi, przyjaźni i dobrych relacji między nami. Dzięki tej fantastycznej wyprawie zdobyliśmy nowe umiejętności, interesujące wiadomości ale przede wszystkim - miło razem spędziliśmy czas. Pełni radości oraz pozytywnych wrażeń, wraz z rodzicami popędziliśmy do swoich domów.

          • LEGO SPIKE ESSENTIAL

          • Uczniowie klasy 5b mieli możliwość skorzystania z zestawów klocków LEGO SPIKE ESSENTIAL budując różne konstrukcje. Do sterowania zestawami wykorzystywali program komputerowy, dzięki któremu mogli uruchomić złożony zestaw. Uczniowie tworzyli również własne projekty. Zestawy klocków LEGO zostały zakupione dzięki środkom rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości.

          • Wycieczka do Parku Trampolin „Fan Jump” w Szczecinie

          •        Czerwiec w szkole to czas uczniowskich „walk” o oceny, ale też czas wycieczek. We wtorek (13. czerwca 2023 r.) na taką szkolną wycieczkę wybrali się uczniowie klas IV a, IV b i III, którzy wraz z nauczycielami p. Renatą Ekiert, p. Beatą Darłak, p. Mariuszem Mogą i p. Iwoną Kleśtą wybrali się do Parku Trampolin „Fan Jump” w Szczecinie.

                  Wśród atrakcji, z jakich skorzystały dzieci, znalazły się baseny wypełnione gąbkami, trampolinowe ścieżki akrobatyczne i zjeżdżalnie. Każdy znalazł coś dla siebie. W strefie trampolin popisom nie było końca!

               Taki wspólny wypad dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i nowych wrażeń. Ocena uczniów?  Jednoznaczna: „Było bardzo fajnie!”.

            więcej zdjęć

          • I DZIEŃ WIOSNY 2023

          • 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W tym roku przyroda powoli budzi się do życia. Prognozy pogody też nie napawają optymizmem. Niskie temperatury, a do tego warstwa białego puchu pojawiająca się co chwilę, gdy rano spojrzymy przez okno. 

                    W polskich szkołach 21 marca czyli Pierwszy Dzień Wiosny zwany jest także Dniem Wagarowicza. Aby zatrzymać uczniów w szkole, na ogół nie ma zwykłych lekcji, organizowane są za to różne atrakcyjne działania, mające zachęcić młodzież do pozostania w jej murach. W naszej szkole przeprowadzone zostały w tym roku Wiosenne Potyczki Klasowe.

            21 marca – dzień niby zwyczajny, jak się jednak okazało- nie do końca.  Po przestąpieniu progów szkoły wyraźnie dało się odczuć atmosferę wyjątkowości. Na korytarzach roiło się od zabawnie poprzebieranych uczniów, którzy zamiast plecaków mieli ze sobą walizki, wiaderka, skrzynki narzędziowe, skrzynie skarbów oraz wiele innych ciekawych eksponatów.
            O godz. 8.00 rozpoczęliśmy rywalizację. Uczniowie klas 4-8 wraz
            z nauczycielami zgromadzili się w swoich salach lekcyjnych, gdzie odbywał się pierwszy z zaplanowanych na ten dzień konkursów. Uczniowie mieli za zadanie udekorować wiosennie okna. Następnie przenieśliśmy się na halę sportową, gdzie uczniowie  rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Powołane zostało jury, którego zadaniem było oceniać wysiłki uczestników. Najpierw wszyscy musieli zaprezentować przebranie. Uczniowie klasami wychodzili na środek sali gimnastycznej, gdzie prezentowali swoje przebrania. Pod uwagę brana była liczba uczniów obecnych w szkole i liczba uczniów przebranych. Następnie uczniowie rywalizowali w konkursach wiedzy o wiośnie: m.in. rozwiązywali zagadki, łączyli przysłowia, uzupełniali dyktanda z lukami. Konkurencje wiedzowe przeplatane były rozgrywkami sportowymi. Gorący  doping publiczności sprawiał, że emocje sięgały zenitu. Jednym z zadań było wymyślenie i zaprezentowanie przyśpiewki o wiośnie. Uczniowie przedstawili nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale również artystyczne. Zadanie dostarczyło wszystkim ogromnej dawki śmiechu. Konkurencją, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali był wybór Pani i Pana Wiosny. W tegorocznych potyczkach zwyciężyły klasy: 5b – w kategorii klas 4-5 oraz klasa 7
            w kategorii klas 6-8. Klasy te nie tylko zwyciężyły we wszystkich konkurencjach, ale również ubrały najpiękniejszą Panią i Pana Wiosnę zdobywając tytuły Miss i Mistera Wiosny.   

                  Tego dnia z pewnością nie nudziliśmy się w szkole. Emocji nam nie zabrakło i wszyscy doskonale się bawiliśmy. Uczniowie swoim zaangażowaniem, organizacją i ogromnym poczuciem humoru mile zaskoczyli swoich wychowawców, nauczycieli, a także samych siebie. Mamy nadzieję, że ten dzień co roku będzie obchodzony w podobnej atmosferze, i że nie zabraknie nam pomysłów na to, aby dobrze się bawić. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i umilenia nam tego niezwykłego dnia.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego Magdalena Łuc

            więcej zdjęć

          • BAL ABSOLWENTÓW 2023

          • 10 lutego na hali widowiskowo – sportowej odbył się pierwszy po czteroletniej przerwie „Bal Absolwentów” - uczniów klas ósmych naszej szkoły.

            Bal oficjalnie otworzyła pani dyrektor Joanna Skraba – Śliwka, która powitała zaproszonych gości oraz podziękowała nauczycielom oraz wychowawcom klas za wieloletnią pracę i opiekę nad uczniami.

            Szczególne podziękowania skierowane były w kierunku obecnych wychowawczyń klas ósmych- pani Magdaleny Łuc oraz pani Anny Mroczek, za trud, poświęcenie i determinację, z jaką przygotowywały uczniów przez ostatnie tygodnie do uświetnienia dzisiejszego balu polskim tańcem narodowym- Polonezem. Nie zawsze było łatwo, ale wspólnymi siłami udało się osiągnąć cel. Po słowach „poloneza czas zacząć…” rozpoczął się staropolski taniec w wykonaniu Absolwentów. Gromkie brawa dowiodły, że Polonez w wykonaniu tegorocznych Ósmoklasistów na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Następnie przedstawiciele Absolwentów złożyli serdeczne podziękowania swoim rodzicom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie dzisiejszego Balu i umożliwienie wspólnej zabawy przy dobrej muzyce oraz wyśmienitym jedzeniu, a w szczególności za poświęcony czas, starania i umiejętności organizatorskie. W podziękowaniach nie pominęli dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz wychowawców z młodszych klas. Dziękowali wszystkim za wyrozumiałość, cierpliwość, za każdą porcję wiedzy, za wskazywanie właściwych dróg, dobrych wyborów oraz za to, że w każdej sytuacji mogli na Nich liczyć i nigdy nie spotkali się z odmową w ważnych sprawach. Dziękując za serce, życzliwość, zrozumienie, wsparcie i pomoc, ustrzeganie przed popełnianiem błędów i nauczenie właściwego rozumienia słowa dorosłość, przekazali symboliczne bukiety kwiatów.

            Po oficjalnej części uroczystości uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, a następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, którą uświetnił pyszny tort, ufundowany przez Radę Rodziców.

            Beztroska zabawa trwała do północy, a uczniowie mogli choć na chwilę zapomnieć, że przed nimi pierwsza ważna próba w drodze do dojrzałości … egzaminy.

            Ten niezwykły bal, skłonił uczniów do refleksji nad czasem, który upływa nieubłaganie. Tak niedawno przekraczali próg naszej szkoły, przeżywali wzloty i upadki, swoją młodość.
            Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest rzeczy kolej i taki jest jej porządek. Fragment drogi życiowej związany z tą szkołą, powoli, nieubłaganie dobiega końca. Mamy nadzieję, że będą to głównie miłe wspomnienia. Dzisiejszy wieczór niewątpliwie będzie jednym z nich.


            Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Balu Absolwentów w imieniu uczniów i swoim jeszcze raz serdecznie dziękujemy.                                                                                                                

            Wychowawczynie klas 8 - Magdalena Łuc oraz Anna Mroczek

            więcej zdjęć

          • KANGUR 2023 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

          • 16 marca 2023 roku  38 uczniów z klas II-VIII przystąpiło do konkursu matematycznego Kangur. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi  dostosowanymi do ich wieku. Najliczniejszą grupą byli uczestnicy z klas drugich piszący test w kategorii Żaczek.

            Zadania „kangurowe” nie należą do najłatwiejszych i zapewne trzeba było nie lada się natrudzić nad niektórymi zadankami.

            Każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną i dyplom uczestnictwa.

            Czekamy na wyniki:)

            Gratuluję Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i życzę wielu  sukcesów na matematycznej ścieżce edukacyjnej.

            Na terenie szkoły konkurs koordynowała Pani Katarzyna Roman, w pracach komisji konkursowej wzięła również udział Pani Edyta Mikołajska.

          • „Stachy - międzyszkolne potyczki matematyczne”

          • We wtorek 14 marca 2023r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs matematyczny dla klas 7,8 „Stachy - międzyszkolne potyczki matematyczne” , którego organizatorem był Zespół Szkół w Połczynie-Zdroju. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Konkurs składał się z testu umieszczonego na platformie QUIZIZZ, na którego rozwiązanie uczniowie mieli 60 min. Czekamy na wyniki

            Koordynatorem konkursu na terenie naszej szkoły była pani Katarzyna Roman, opiekę nad uczniami w trakcie trwania konkursu sprawował pan Adam Samulewski.

          • 8 marca

          • 8 marca dzień radosny,

            dużo kwiatów, dużo wiosny.

            Niech dla Pań  słońce świeci,

            niech im czas radośnie leci.

            Panowie z naszej szkoły uczcili Dzień Kobiet składając wszystkim Kobietkom- dużym i małym -  najserdeczniejsze życzenia, wręczyli symboliczne kwiaty i obdarowali Panie słodyczami.

            Drogie Panie! – niech wszystkie Wasze dni upływają słodko, radośnie i z uśmiechem na twarzy!

             

          • Rocznica wyzwolenie Wierzchowa

          • W sobotę 4 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w upamiętnieniu wydarzeń sprzed 78 lat, kiedy to wyzwalano poszczególne miejscowości naszej gminy. Do historii przeszła ostatnia szarża Kawalerii Polskiej, która miała miejsce w Borujsku- dzisiejszym Żeńsku.

            W miejscu walk postawiony jest pamiątkowy obelisk, przy którym spotkali się uczestnicy IV Rajdu Motocyklowo- Konnego Ostatniej Szarży Kawalerii Polskiej rajdu, przedstawiciele władz powiatowych,  gminnych oraz mieszkańcy Gminy Wierzchowo. Naszą szkołę  reprezentował poczet szkolny.  W trakcie  spotkania przybliżono historię tego miejsca oraz odśpiewano wspólnie hymn. 

            To właśnie w tym miejscu w marcu 1945 roku grupa 220 ułanów na koniach dokonała niezwykłego wyczynu. W trakcie działań wojennych kawalerzyści wykorzystali jar i przedostali się w rejon, w którym operowały polskie czołgi, które minęli i uderzyli na zaskoczonych Niemców na wysuniętych placówkach. Większość Niemców poległa. Następnie wraz z czołgami i piechotą zaatakowali wieś. Po zaciętej walce konno i na bagnety zdobyto Borujsko przy bardzo małych stratach własnych. Poległo 7 ułanów, 10 było rannych. To było niezwykłe wydarzenie na linii frontu, które przeszło do historii.

          • ...

          • Dnia 3.02.2023 odbyły się prelekcje na temat niskiej samooceny i samopoznania dla uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Zajęcia trwały 45 minut i przeprowadziły je uczennice II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie - Daria Szmaro oraz Oliwia Barć z projektu TYci realizowanego w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Prelekcja została podzielona na trzy części: wykład edukacyjny, z którego młodzież mogła dowiedzieć się czym cechuje się problem braku samoakceptacji, jakie są różnice między ektrawertykami i introwertykami oraz jak istotne są emocje. Każdy wziął również udział w głosowaniu, gdzie m.in. wybierał swoje najważniejsze wartości w życiu. Na końcu uczniowie wystartowali w internetowym Quizie, a najlepsze osoby zostały nagrodzone słodkimi upominkami.

          • Informacja o wynikach naboru na stanowisko starszego specjalisty ds. obsługi sekretariatu w Szkole Podstawowej im 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowie informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego wyboru na wolne stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej w Wierzchowie do zatrudnienia na stanowisku :

            starszy specjalista  ds. obsługi sekretariatu

            wybrana została Pani Ewa Pawlińska, zamieszkała Wierzchowo.

             

            Uzasadnienie:

            Oferta przedłożona przez kandydatkę spełniała wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka w trakcie rekrutacji wykazała się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną niezbędną do pracy na w/w stanowisku.

             

             

            Wierzchowo 24.02.2023                                                                        Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                                                                                                        w Wierzchowie

          • Informacja o wynikach naboru na stanowisko głównego księgowego w Szkole Podstawowej im 2 WDP gen. J. H. Dąbrowskiego w Wierzchowie

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzchowie informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego wyboru na wolne stanowisko urzędnicze w Szkole Podstawowej w Wierzchowie do zatrudnienia na stanowisku :

            głównego księgowego

            wybrana została Pani Dorota Augustyniak, zamieszkała Złocieniec.

             

            Uzasadnienie:

            Oferta przedłożona przez kandydatkę spełniała wszystkie wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydatka w trakcie rekrutacji wykazała się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną niezbędną do pracy na w/w stanowisku.

             

             

            Wierzchowo 20.01.2023                                    Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                                                                   w Wierzchowie

                                                                                             Joanna Skraba - Śliwka

          • WOŚP Wierzchowo

          • 29. stycznia na hali widowiskowo - sportowej odbył się 31. finał WOŚP. Urządzenia zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości (kamera i gimbal), pozwoliły udokumentować przebieg  imprezy.

            Więcej zdjęć

          • „Dla tej Miłości Maleńkiej…”

          • Pod takim tytułem 21 grudnia w hali widowiskowo-sportowej odbyły się środowiskowe jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 1a, 6b, 8a i 8b, pod czujnym okiem wychowawczyń.

            To wydarzenie, które zintegrowało uczniów starszych z naszymi pierwszakami. Wspólna zabawa, wspólny cel, wspólna trema…i wspólny sukces!

            Podczas przedświątecznego spotkania uczniowie przedstawili historię stworzenia świata, zapowiedź przyjścia Mesjasza oraz narodziny Maleńkiej Miłości. Przekaz umocniła nastrojowa muzyka i dźwięki pastorałek.

            Oprócz przedstawienia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piękne polskie kolędy i pastorałki.

            Nie zabrakło również Betlejemskiego Światełka Pokoju, które zostało przywiezione do szkoły przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, by przekazać je mieszkańcom naszej gminy.

            Rada Rodziców zaprosiła zebranych gości na bożonarodzeniowy kiermasz słodkości, który odbył się przy dźwiękach pastorałek i piosenek świątecznych.

            Organizatorem przedświątecznego spotkania były: p. Ewa Zwierzyńska, p. Ewa Pałeczka, p. Magdalena Łuc i p. Anna Mroczek.

            Dziękujemy tym, którzy tego dnia przyszli na naszą uroczystość, życząc jednocześnie WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY WIERZCHOWO – WESOŁYCH ŚWIĄT!

            więcej zdjęć

          • Mobilne laboratoria w naszej szkole

          • W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            14 grudnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili  warsztaty dla klas piątych i szóstych. W sumie 4 godziny. Warsztaty obejmowały trzy tematy: Druk 3D, Sztuczna inteligencja, Gogle VR.

            Nasi młodzi odkrywcy byli  bardzo aktywni podczas zajęć. Udział w warsztatach wzbudził w nich ciekawość do eksperymentowania z nowoczesną technologią.

            Zdjęcia zostały wykonywane aparatem zakupionym dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.

            Więcej zdjęć